Świąteczny BON podarunkowy - spraw sobie lub swoim bliskim prezent -> Sprawdź
klinika-Sephia-Med
NAZWA I ADRES

SEPHIA MED
ul. Armii Krajowej 60
62-035 Kórnik-Bnin

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00

Sobota: 9:00 – 15:00

NUMER TELEFONU +48 788 878 680 adres email recepcja@sephiamed.pl
Zamknij
Menu
Wróć

Metody modelowania sylwetki

Metody modelowania sylwetki w KLINICE SEPHIA MED w Kórniku
Metody modelowania sylwetki w KLINICE SEPHIA MED w Kórniku

Jako zabiegi modelujące sylwetkę można uznać takie, które za zadanie mają ujędrnienie skóry, wygładzenie jej, likwidację tkanki tłuszczowej oraz cellulitu. Obecnie wykorzystywane technologie mogą  w znaczący sposób wspomóc terapie odchudzające i wpłynąć pozytywnie na wygląd sylwetki! Do najbardziej popularnych zabiegów należą te, które wykorzystują ultradźwięki, falę radiową czy masaż podciśnieniowy i dobierane są zgodnie z danym defektem. Jak więc wybrać najlepszy dla siebie zabieg? 

Polecamy takie zabiegi jak:   

Termoaktywny program antycellulitowy

Zabieg ten został opracowany przez markę Spa Abyss. Zmniejsza tkankę tłuszczową w najbardziej problematycznych okolicach i ujędrnia skórę. Efekty osiągnięte podczas kuracji są piorunujące, czego dowodem są gubione centymetry. Zabiegi te można uznać jako „ostatnia deska ratunku” przed urlopem, ponieważ można je wykonywać nawet co dwa dni! Jeśli więc do wakacji zostało nam niewiele czasu, to nic straconego – nadal możemy wyglądać pięknie! 

Sonotermolipoliza

Następnym urządzeniem który działa na cellulit oraz tkankę tłuszczową jest sonotermolipoliza.

W tej technologii wykorzystywane są ultradźwięki oraz fala radiowa. Połączenie to pozwala zwalczać cellulit umiejscowiony w głębszych warstwach skóry oraz oddziaływanie na wierzchnie warstwy skóry. Ponadto może wspomóc leczenie rozstępów, zmarszczek oraz wiotkości skóry. Zalecana seria zabiegowa to od 5-10 zabiegów.

Kriolipoliza

Jest to nieinwazyjna metoda redukcji tkanki tłuszczowej, która wykorzystuje wpływ niskiej temperatury. Dzięki chłodzeniu uzyskujemy efekt lipolizy, czyli rozpadu komórek tłuszczowych, które następnie są wydalane przez nasz organizm. Kriolipoliza nie dociera natomiast do mięśni, nerwów czy skóry. W urządzeniu zastosowano działanie zimna i podciśnienia, co bardzo korzystnie wpływa na efektywność zabiegów.

Pierwsze efekty zabiegu widać już po miesiącu, jednak ostateczny efekt uzyskamy po 3 miesiącach od pierwszego zabiegu.

Zabieg możemy powtarzać co 4 tygodnie. Zabieg trwa zazwyczaj 1 godzinę i jest całkowicie bezbolesny. Podczas zabiegu możemy odczuwać delikatne napięcie skóry, co powoduje wytwarzana przez urządzenie próżnia, a także uczucie zimna w obszarze zabiegowym.

Icoone a cellulit

Zabiegi z wykorzystaniem technologii Icoone błyskawicznie wyszczuplają, ujędrniają i zwalczają cellulit. Efektem zabiegów jest stymulacja unaczynienia, uaktywnienie układu limfatycznego oraz układu krążenia. Zabieg pomaga w rozbiciu tkanki tłuszczowej oraz przywróceniu prawidłowego metabolizmu. Icoone jako jeden z nielicznych sprzętów wpływa bardzo delikatnie i bezpiecznie na lifting piersi.  Przy liftingu zostaje pobudzona praca fibroblastów, elastyny oraz kolagenu, co prowadzi do lepszego ujędrnienia.

Pacjent do zabiegu Icoone zakłada na siebie specjalny strój, który ułatwia poruszanie się głowic po ciele. Głowica dobierana jest indywidualnie do problemu danej osoby. Pierwsze zabiegi niosą ze sobą lekki dyskomfort, ponieważ dochodzi do rozbicia tkanki tłuszczowej oraz cellulitu.

Zabiegi wykonywane są co 2-3 dni w serii 5-15 zabiegów. Po zakończeniu serii zabiegowej zalecane jest wykonywać raz w miesiącu zabiegi podtrzymujące efekt.

Fala uderzeniowa Storz Medical

Technologia działająca miejscowo z bardzo dużą siłą, precyzyjnie niweluje cellulit oraz redukuje miejscową otyłość. Fala uderzeniowa zmniejsza cellulit nawet typu III i IV stopnia.

W chwili wprowadzenia fal uderzeniowych (akustycznych) do ciała rozprzestrzeniają się one na duże obszary, stymulując procesy leczenia wszystkich warstw skóry.

Zalecane jest wykonanie  3-6 zabiegów z częstotliwością raz w tygodniu.

Elektrostymulacja 

Jest to zabieg, który wywołuje skurcz mięśni podobny do skurczu, który mięśnie wykonują podczas wysiłku fizycznego. Przy tej technologii wykorzystywany jest prąd o niskiej częstotliwości. W wygodny sposób uzyskujemy efekty identyczne jak po treningu na siłowni. Elektrostymulacja to jedna z najskuteczniejszych i najmniej uciążliwych metod modelowania sylwetki. Oprócz zmniejszenia ilości tkanki tłuszczowej pozwala zwiększyć sprawność mięśni, a także odżywić i uelastycznić skórę.

Zabieg polega na przymocowaniu do ciała elektrod, które stymulują określoną partię ciała. Podczas zabiegu czujemy tylko delikatne mrowienie i ściskanie mięśnia. Elektrostymulacja umożliwia redukcje tkanki tłuszczowej.

Efekty po zastosowaniu elektrostymulacji:

 • redukcja tkanki tłuszczowej z dowolnie wybranych miejsc,
 • zmniejszenie wagi,
 • wzmocnienie i wyrzeźbienie mięśni,
 • poprawa ukrwienia, odżywienia i dotlenienia skóry.
 • redukcja cellulitu,
 • poprawa elastyczności, napięcia i kolorytu skóry,
 • poprawa ogólnej odporności i zmniejszenie dolegliwości bólowych.

Masaż bańką chińską w zwalczaniu cellulitu

Masaż bańką chińską pomoże pozbyć się cellulitu,  wymodelować sylwetkę i ujędrnić skórę. Działa szybko i  skutecznie, a  efekty są widoczne po  kilku zabiegach. Masaż bańką chińską można  wykonać nie tylko w celu redukcji cellulitu. Terapia podciśnieniowa znajduje zastosowanie w leczeniu różnego rodzaju schorzeń, np. bólów kręgosłupa  i przynosi ulgę spiętym mięśniom.

Masaż wyszczuplający z wykorzystaniem baniek chińskich:

 • poprawia krążenie krwi,
 • oczyszcza organizm z toksyn,
 • wspomaga przemianę materii.

Wynikiem powyższych działań jest przyspieszenie procesu spalania tkanki tłuszczowej. Taki masaż nie tylko wyszczupla i wspomaga walkę z cellulitem, ale także uspokaja i relaksuje.

Potrzebujesz porady? Skontaktuj się z nami

Za pomocą formularza

  lub bezpośrednio

  NAZWA I ADRES

  SEPHIA MED
  ul. Armii Krajowej 60
  62-035 Kórnik-Bnin

  Wyznacz trasę
  NIP: 782 156 81 36
  Nr. konta: 63 1240 1747 1111 0010 5050 97 61
  NUMER TELEFONU +48 788 878 680 adres email recepcja@sephiamed.pl GODZINY OTWARCIA

  Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00

  Sobota: 9:00 – 15:00