Świąteczny BON podarunkowy - spraw sobie lub swoim bliskim prezent -> Sprawdź
klinika-Sephia-Med
NAZWA I ADRES

SEPHIA MED
ul. Armii Krajowej 60
62-035 Kórnik-Bnin

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00

Sobota: 9:00 – 15:00

NUMER TELEFONU +48 788 878 680 adres email recepcja@sephiamed.pl
Zamknij
Menu
Wróć

Mezoterapia igłowa – wszystko co musisz wiedzieć o zabiegu

Mezoterapia igłowa twarzy
Mezoterapia igłowa twarzy

Mezoterapia igłowa – kiedy warto wybrać mezoterapię igłową twarzy?

Gdy na naszej skórze pojawiają się pierwsze oznaki starzenia – zmarszczki, przebarwienia, cera jest przesuszona, ma ziemisty kolor – zastanawiamy się jak temu zaradzić? Sięgamy po nowe kosmetyki, które mają poradzić sobie  z problemem. Biotechnolodzy opracowują nowoczesne formuły substancji aktywnych, których nośniki mają ułatwić przenikanie do głębszych warstw skóry. Jednak barierą dla składników aktywnych jest naskórek, przez który część z nich nie dotrze we właściwe miejsce, więc efekty terapii nie będą zadowalające. 

Z pomocą przychodzi jeden z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w gabinetach kosmetologicznych – mezoterapia igłowa! 

Na czym polega zabieg mezoterapia igłowa?

Zabieg polega na dostarczaniu składników aktywnych zawartych w koktajlach  za pomocą iniekcji do głębszych warstw skóry. Preparaty zawierają między innymi: kwas hialuronowy, aminokwasy, peptydy, witaminy. Mezoterapię wykonujemy na takie obszary jak:

 • twarz,
 • szyja,
 • dekolt,
 • okolice oczu,
 • dłonie,
 • brzuch,
 • ramiona,
 • a nawet na skórę głowy (po uprzedniej  diagnostyce u naszego trychologa). 
Mezoterapia igłowa - szyja
Mezoterapia igłowa – szyja

Kiedy wykonujemy mezoterapię igłową ?

Zabieg wykonujemy w  przypadku pierwszych oznak starzenia, zmarszczek, skóry wiotkiej, przesuszonej, przebarwień, skóry szarej i zmęczonej. Odpowiednio dobrane składniki przy wykonanej serii zabiegowej pozwolą zniwelować dane niedoskonałości skóry. Seria to 3-5 zabiegów wykonywanych co 2-3 tygodnie. Mezoterapię wykonujemy również na okolice oka – w przypadku wystąpienia cieni, worków, lub delikatnych zmarszczek. W przypadku przebarwień mezoterapia igłowa jest zazwyczaj uzupełnieniem terapii laserowej lub peelingów chemicznych, a ilość zabiegów ustalana jest indywidualnie

Jak wygląda wykonanie mezoterapii igłowej?

Po wypełnieniu ankiety z przeciwwskazaniami i konsultacji  kosmetolog, nakłada znieczulenie na około 20 minut, aby zmniejszyć dyskomfort podczas zabiegu. Przygotowany wcześniej preparat jest wprowadzany za pomocą iniekcji do głębszych warstw skóry. W zależności od obszaru trwa od 15-45 minut. Następnie nakładany jest krem regenerujący. 

Jak wygląda skóra po mezoterapii igłowej? Czy na drugi dzień można iść do pracy ?

Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i  tkliwa dlatego zaleca się stosowanie kremów regenerujących. Niekiedy mogą pojawić się małe siniaki, wtedy należy smarować je żelem z arniki, aby szybciej je zniwelować. Nie ma przeciwwskazań aby na następny dzień iść do pracy, o ile nie jest ona związana z wysiłkiem fizycznym. 

Mezoterapia igłowa - dekolt
Mezoterapia igłowa – dekolt

Czy są przeciwwskazania do wykonania zabiegu mezoterapii igłowej ? 

Mezoterapia jest bezpiecznym, ale inwazyjnym zabiegiem dlatego istnieje kilka przeciwwskazań do jego wykonania. Najważniejsze  z nich, to:

 • ciąża,
 • karmienie piersią, 
 • stany nowotworowe (do 5 lat od wyleczenia),
 • opryszczka,
 • skóra opalona.

W przypadku antybiotykoterapii musi minąć 2 tygodnie od jej zakończenia. Udając się na zabieg trzeba być w pełni zdrowym. 

Jakich efektów mogę się spodziewać po wykonanym zabiegu mezoterapii igłowej?

Uzyskane efekty w dużej mierze zależą od wybranego preparatu odpowiednio dopasowanego do danego problemu skóry. Najczęściej skóra po serii zabiegów jest gładka, sprężysta, nawilżona i wyraźnie odmłodzona, a zmarszczki spłycone. 

Potrzebujesz porady? Skontaktuj się z nami

Za pomocą formularza

  lub bezpośrednio

  NAZWA I ADRES

  SEPHIA MED
  ul. Armii Krajowej 60
  62-035 Kórnik-Bnin

  Wyznacz trasę
  NIP: 782 156 81 36
  Nr. konta: 63 1240 1747 1111 0010 5050 97 61
  NUMER TELEFONU +48 788 878 680 adres email recepcja@sephiamed.pl GODZINY OTWARCIA

  Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00

  Sobota: 9:00 – 15:00