Świąteczny BON podarunkowy - spraw sobie lub swoim bliskim prezent -> Sprawdź
klinika-Sephia-Med
NAZWA I ADRES

SEPHIA MED
ul. Armii Krajowej 60
62-035 Kórnik-Bnin

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00

Sobota: 9:00 – 15:00

NUMER TELEFONU +48 788 878 680 adres email recepcja@sephiamed.pl
Zamknij
Menu
Wróć

Peelingi chemiczne PhFormula

Peelingi chemiczne PhFormuła w Klinice SEPHIA MED w Kórniku
Peelingi chemiczne PhFormuła w Klinice SEPHIA MED w Kórniku

Peelingi chemiczne potocznie nazywane kwasami –  phFormula to specjalistyczne, medyczne preparaty przeznaczone do resurfacingu skóry. Terapia polega na przebudowie głębszych warstw skóry, bez  efektu mocnego łuszczenia, pobudza również regenerację komórek skóry, przyczyniając się do jej stymulacji na różnych poziomach poprzez opatentowany Bio- przyswajalny czynnik PH DVC, transportujący substancje aktywne nawet do poziomu skóry właściwej. W zależności od ogólnej kondycji skóry, rodzaju niedoskonałości, oraz oczekiwanych efektów możemy zastosować inny rodzaj peelingu.

Rodzaje peelingów:

PhFormula CR COMPLEX

 • jest to specjalistyczna terapia dedykowana dla skóry naczyniowej i wrażliwej, a także z trądzikiem różowatym. Zabieg działa wielokierunkowo  – redukuje rumień i zaczerwienienia, a także działa przeciwzapalnie i łagodząco w terapii trądziku różowatego. Wzmacnia i uszczelnia ścianki naczyń krwionośnych, dzięki czemu zmniejsza się ich widoczność i zapobiega ponownym uszkodzeniom. Mieszanka kwasów (mlekowy i retinol)  stymuluje produkcję włókien kolagenowych, skóra staje się grubsza, a co za tym idzie naczynka są mniej widoczne. Również ściany naczyń krwionośnych  ulegają uszczelnieniu, wzmocnieniu i uelastycznieniu, a w efekcie są mniej wrażliwe na pękanie i uszkodzenia. Zawarty  kwas migdałowy i salicylowy poprawiają ogólną kondycję skóry,  oraz zwiększają penetrację pozostałych składników w głąb skóry.

PhFormula ACNE

 • Terapia dedykowana dla skóry trądzikowej, zanieczyszczonej, z nadmiernym wydzielaniem sebum. Jest to silnie działający  zabieg przeciwtrądzikowy, redukujący zmiany o różnej etiologii. Skutecznie wnika w pory, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu  się drobnoustrojów. Zabieg ma działanie przeciwzapalne, oraz silne keratolityczne działanie w celu normalizacji problemów skórnych. Seria zabiegów  redukuje widoczność rozszerzonych porów,  oraz  blizn i przebarwień, które powstały po przebytym trądziku. Połączenie mieszanki kwasów (pirogronowy, migdałowy, azeloglicyna – pochodna kwasu azelainowego) efektywnie poprawia kondycję skóry, która staje się oczyszczona, występuje mniejsze wydzielanie sebum, przez co ogranicza się jej przetłuszczanie i błyszczenie, oraz  co najważniejsze redukuje zmiany trądzikowe. Terapia jest  zalecana  zarówno dla młodych osób, którzy borykają się z występowaniem trądziku pospolitego, jak również  dla osób w wieku dojrzałym (trądzik dorosłych).

PhFormula AGE

 • Zabieg dedykowany dla skóry starzejącej się, dojrzałej, szarej i matowej. Jest to silna terapia przeciwstarzeniowa o natychmiastowym działaniu napinającym i wygładzającym skórę. Działanie tego peelingu wycelowane jest w typowe oznaki starzenia takie jak: fotostarzenie, zmiany pigmentacyjne, ziemista, pozbawiona blasku skóra, powierzchowne i średnie zmarszczki mimiczne. Mieszanka kwasów (migdałowy, pirogronowy, laktobionowy, retinol) gwarantuje doskonałe efekty w każdym wieku. Po wykonanej serii zabiegów możemy zauważyć wyraźne wygładzenie, napięcie i uelastycznienie skóry. Dochodzi do naprawy uszkodzonych, oraz produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych, co powoduje jeszcze większe zagęszczenie i ujędrnienie skóry.

PhFormula Mela

 • Intensywny peeling przeznaczony do walki z  przebarwieniami posłonecznymi,  pozapalnymi,  jak również hormonalnymi. Mieszanka kwasów (salicylowy, fitowy, migdałowy, azeloglicyna, laktobionowy) skutecznie redukuje przebarwienia i przywraca jednolity koloryt skóry. Jednak to nie wszystko. Wysoka  zawartość składników aktywnych  powoduje, że skóra staje się również rozjaśniona, a zmarszczki widocznie spłycone.

Przeciwwskazania do wykonania peelingu chemicznego: 

 • Ciąża i karmienie piersią 
 • Kuracja antybiotykowa ( w ostatnich  2 tygodniach) 
 • Opryszczka
 • Skóra opalona
 • Nowotwory (5 lat od wyleczenia) 
 • Kuracja retinoidami w ciągu ostatnich 6 miesięcy

Potrzebujesz porady? Skontaktuj się z nami

Za pomocą formularza

  lub bezpośrednio

  NAZWA I ADRES

  SEPHIA MED
  ul. Armii Krajowej 60
  62-035 Kórnik-Bnin

  Wyznacz trasę
  NIP: 782 156 81 36
  Nr. konta: 63 1240 1747 1111 0010 5050 97 61
  NUMER TELEFONU +48 788 878 680 adres email recepcja@sephiamed.pl GODZINY OTWARCIA

  Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00

  Sobota: 9:00 – 15:00