Świąteczny BON podarunkowy - spraw sobie lub swoim bliskim prezent -> Sprawdź
klinika-Sephia-Med
NAZWA I ADRES

SEPHIA MED
ul. Armii Krajowej 60
62-035 Kórnik-Bnin

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00

Sobota: 9:00 – 15:00

NUMER TELEFONU +48 788 878 680 adres email recepcja@sephiamed.pl
Zamknij
Menu
Wróć

Rozszerzone pory – jak się ich pozbyć?

Redukcja rozszerzonych porów skórnych

Rozszerzone pory skórne stanowią defekt kosmetyczny wielu cer. Najczęściej dotyczą tych tłustych, trądzikowych i łojotokowych, co wynika z nadmiernej aktywności gruczołów łojowych. Odpowiednia pielęgnacja, zabiegi kosmetologiczne, a także higieniczny tryb życia, stanowią elementy walki z problemem.

Zabieg likwidacji rozszerzonych porów w gabinecie SEPHIA MED w Kórniku

Czym właściwie są pory skórne?

Pory skórne stanowią element każdej skóry, zarówno tej owłosionej, jak i nieowłosionej. Są niczym innym jak ujściem mieszka włosowego (którymi pokryta jest większa powierzchnia naszego ciała), a tym samym ujściem gruczołu łojowego. Zadaniem owych gruczołów jest nawilżanie, dbanie o to by woda nie odparowywała nadmiernie z naszej skóry.

Dlaczego pory się poszerzają?

Odpowiada za to typ naszej skóry, ale problem może dotyczyć również osób z zaburzeniami hormonalnymi, a także towarzyszyć nieprawidłowej pielęgnacji cery i niewłaściwym nawykom żywieniowym. Stres, zmęczenie to także czynniki wzmagające łojotok a tym samym wpływające na poszerzanie porów skórnych.

Co robić, gdy mamy nadmiernie rozszerzone pory na twarzy?

W walce z nadmiernie rozszerzonymi porami podstawowy element powinna stanowić dopracowana pielęgnacja codzienna, dobrana do aktualnych potrzeb skóry. Paradoksalnie cera tłusta może być skórą odwodnioną — wówczas podstawą pielęgnacji powinno być nawilżanie i wzmocnienie bariery hydrolipidowej. Istotnym elementem jest również oczyszczanie cery, a dokładniej właściwie dobrane produkty myjące. Oczyszczanie powinno być zarówno skuteczne i dokładne, jak i delikatne, nie naruszające bariery skórnej.

Warto zadbać o zbilansowaną dietę, unikając produktów wysokoprzetworzonych. Nadmiar cukrów prostych, tłuszczy trans może potęgować łojotok a tym samym poszerzanie i zanieczyszczanie porów. Odpowiednia podaż kwasów Omega-3, zielonych warzyw, pełnoziarnistych zbóż, będzie stanowiło istotny element walki z problemem.

Uzupełnieniem powinny być zabiegi gabinetowe.

Redukcja rozszerzonych porów na czole. SEPHIA MED w Kórniku

Jakie zabiegi w gabinecie można wykonać w przypadku rozszerzonych porów?

W przypadku rozszerzonych porów mamy do dyspozycji zabiegi, które poprzez obkurczenie gruczołów łojowych zmniejszają łojotok, a tym samym powodują zmniejszenie widoczności porów. Do tego typu zabiegów należą Radiofrekwencja mikroigłowa Intraject oraz Laser frakcyjny ablacyjny Alma Harmony Xl Pro. Procedury oparte na frakcjonowaniu skóry mają na celu zainicjowanie przebudowy skóry, wzmożenie produkcji kolagenu i elastyny oraz wyrównanie struktury.

Zabiegami, które wpływają na zmniejszenie łojotoku, są peelingi chemiczne. W przypadku cer borykających się z przetłuszczaniem, trądzikiem, zanieczyszczeniem kwasy stanowią ważny element terapeutyczny. Pośrednim efektem serii zabiegów będzie obkurczenie porów, a także przeciwdziałanie dalszemu ich poszerzaniu.

Innym rozwiązaniem dla cery z rozszerzonymi porami jest zabieg BiorePeel, który można połączyć z mezoterapią mikroigłową. BiorePeel jest preparatem aktywnym, w skład którego wchodzą kwasy złuszczające, aminokwasy i witaminy. Zabieg z wykorzystaniem preparatu BiorePeel oraz mikronakłuwania zmniejsza przetłuszczanie skóry, oczyszcza ją oraz wyrównuje strukturę dając efekt zwężenia porów.

Ile zabiegów w serii należy wykonać w przypadku poszerzonych porów?

Wszystko zależy od wielkości problemu, a także indywidualnych cech skóry. W przypadku zabiegów Radiofrekwencji najczęściej zalecana jest seria trzech zabiegów. Peelingi chemiczne należy wykonać w serii pięciu zabiegów. Najlepsze efekty terapeutyczne dają terapie łączone składające się z kilku różnych zabiegów dobranych indywidualnie do problemu.

Jakie składniki w pielęgnacji skóry wspomagają obkurczanie czyli redukcję rozszerzonych porów?

Pielęgnacja domowa stanowi ważny czynnik w walce z nadmiernie poszerzonymi porami. Składnikami aktywnymi, które wpływają na ich obkurczenie są:

 • retinol (np. Medik8 Crystal Retinal),
 • kwas salicylowy (np. Medik8 Press&Clear),
 • kwas migdałowy (np. Medik8 Pore Cleanse Gel Intense),
 • niacynamid (np. Babor Balancing serum),
 • enzymy (np. Babor Enzyme cleanser),
 • glinki (zielona, szara),
 • cynk,
 • bioflawonoidy (np. Babor Purifying Cream).

Potrzebujesz porady? Skontaktuj się z nami

Za pomocą formularza

  lub bezpośrednio

  NAZWA I ADRES

  SEPHIA MED
  ul. Armii Krajowej 60
  62-035 Kórnik-Bnin

  Wyznacz trasę
  NIP: 782 156 81 36
  Nr. konta: 63 1240 1747 1111 0010 5050 97 61
  NUMER TELEFONU +48 788 878 680 adres email recepcja@sephiamed.pl GODZINY OTWARCIA

  Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00

  Sobota: 9:00 – 15:00