Świąteczny BON podarunkowy - spraw sobie lub swoim bliskim prezent -> Sprawdź
klinika-Sephia-Med
NAZWA I ADRES

SEPHIA MED
ul. Armii Krajowej 60
62-035 Kórnik-Bnin

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00

Sobota: 9:00 – 15:00

NUMER TELEFONU +48 788 878 680 adres email recepcja@sephiamed.pl
Zamknij
Menu
Cena: 600 zł Czas: 60 min

Zabieg mezoterapii igłowej z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest uznawany za jeden z najbardziej bezpiecznych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej ze względu na 100% immunologiczną neutralność i biokompatybilność. Oznacza to, że zabieg ten nie niesie za sobą ryzyka reakcji uczuleniowych, a jego wysoka skuteczność w osiągnięciu zamierzonego efektu, związana jest z wysoką zawartością w osoczu bogatopłytkowym substancji, które są odpowiedzialne za stymulację procesów naprawczych w skórze.

Metoda iniekcji osocza bogatopłytkowego opiera się na wykorzystaniu zdolności organizmu do regeneracji. Krwinki płytkowe uwalniają szereg niezbędnych do regeneracji skóry czynników wzrostu, m.in. PDGF, TGF-β1, TGF-β2, VEGF oraz EGF. Pobudzają one procesy naprawy tkanek, pobudzają fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu, wspomagają proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych oraz aktywują komórki macierzyste do powstawanie nowych komórek. W efekcie następuje regeneracja cebulek włosowych, poprawa ukrwienia skóry głowy i stymulacja wzrostu włosów.

Podczas zabiegu pobierana jest krew własna pacjenta przy użyciu specjalnego zestawu do pobierania krwi bezpośrednio do charakterystycznych probówek, następnie wspomniane pojemniki z zawartością krwi umieszczane są w specjalnej do tego celu wirówce laboratoryjnej. W wyniku tej operacji płytki krwi zostają odseparowane od pozostałych składników, a następnie zagęszczone i zawieszone w osoczu krwi. Właściwie przygotowany preparat osocza bogatopłytkowego wstrzykiwany jest w skórę w wybrane partie z zastosowaniem mezoterapii igłowej. Dla pełnego komfortu pacjenta pół godziny przed zabiegiem obszar zabiegowy znieczula się kremem Emla.

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego stosuje się w przypadkach, gdy występują oznaki:

 • przerzedzenia włosów
 • intensywnego wypadania
 • łysienia
 • wzmocnienia włosów i przyspieszenia ich wzrostu

Szczególnie polecić go można pacjentom z chorobami alergicznymi lub osobom, które szukają naturalnych metod stymulacji odbudowy włosów.

Osocze bogatopłytkowe jest alternatywą dla pacjentów, którzy chorują na ciężką alergię lub nie akceptują związków chemicznych zawartych w preparatach stosowanych w tradycyjnych mezoterapiach igłowych. Osocze bogatopłytkowe jako uzupełnienie po terapii stosowanych zewnętrznie, przynosi najlepsze rezultaty po zabiegowe. Czynniki wzrostu, które wchodzą w skład osocza i komórek krwi (przede wszystkim płytki krwi) pobudzają komórki skóry i cebulek włosowych do regeneracji.

Zabieg jest przewidywalny i całkowicie bezpieczny przy zastosowaniu odpowiedniego zestawu i zasad aseptyki. Dla uzyskania optymalnych efektów, standardowo wykonywane są trzy-cztery zabiegi w odstępach miesięcznych.

Przeciwwskazaniem do podania osocza bogatopłytkowego są:

 • ciąża oraz okres karmienia,,
 • choroba nowotworowa,
 • choroby przebiegające z zaburzeniami funkcji lub liczby płytek krwi,
 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • choroby krwi,
 • nietolerancja iniekcji,
 • aktywna opryszczka lub inne zakażenia skóry.

Po zabiegu widoczne są zaczerwienienia w miejscach wkłucia, które znikają po kilku minutach. Następnego dnia nie widać żadnych śladów po wykonaniu zabiegu.

Cena: 600-900zł

Czas trwania: 60min

Umów wizytę

Potrzebujesz porady? Skontaktuj się z nami

Za pomocą formularza

  lub bezpośrednio

  NAZWA I ADRES

  SEPHIA MED
  ul. Armii Krajowej 60
  62-035 Kórnik-Bnin

  Wyznacz trasę
  NIP: 782 156 81 36
  Nr. konta: 63 1240 1747 1111 0010 5050 97 61
  NUMER TELEFONU +48 788 878 680 adres email recepcja@sephiamed.pl GODZINY OTWARCIA

  Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00

  Sobota: 9:00 – 15:00