Świąteczny BON podarunkowy - spraw sobie lub swoim bliskim prezent -> Sprawdź
klinika-Sephia-Med
NAZWA I ADRES

SEPHIA MED
ul. Armii Krajowej 60
62-035 Kórnik-Bnin

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00

Sobota: 9:00 – 15:00

NUMER TELEFONU +48 788 878 680 adres email recepcja@sephiamed.pl
Zamknij
Menu

Powiększanie ust Poznań

Zabieg powiększania ust w Polsce można wykonać w każdym dużym mieście. Specjalistyczne kliniki, które świadczą tę usługę, powstają również w nieco mniejszych miejscowościach. Dzięki temu powiększanie ust kwasem hialuronowym staje się dostępne dla coraz większej grupy osób.

O czym musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na zabieg powiększania ust?

Powiększanie ust w Poznaniu

Zalety powiększania ust kwasem hialuronowym

Czy wiesz, że kwas hialuronowy zwany jest eliksirem młodości? Ten związek chemiczny sprawia, że skóra jest gładka i ma wspaniały wygląd. W dodatku występuje naturalnie w organizmie człowieka, a więc jest dla niego bezpieczny.
Powiększanie ust kwasem hialuronowym jest małoinwazyjne, a efekty dostrzegalne są niemal od razu. Kwas hialuronowy działa korzystnie na objętość i elastyczność ust, a także redukuje bruzdy.
Wstrzyknięcie tej substancji w usta pobudza je także do produkcji kolagenu.

Jak wygląda zabieg powiększania ust?

Proces powiększania ust rozpoczyna się zawsze od konsultacji medycznej i kwalifikacji pacjenta do zabiegu. Przeciwwskazania do wykonania zabiegu znajdziesz w dalszej części tekstu.
Zabieg powiększania ust wykonuje specjalista med.est. – trwa to około kwadrans. Najpierw aplikuje preparat znieczulający w postaci kremu.

Pacjentki często martwią się tym, jak bardzo boli powiększanie ust. Jest to sprawa indywidualna i zależy od progu bólu pacjentki. Znieczulenie stosowane podczas zabiegu znacząco zmniejsza ból, ale nie niweluje go całkowicie. Preparat rozpiera tkanki, stąd możliwe jest odczucie dyskomfortu.

Powiększanie ust Sephia Med

Czego nie można robić po powiększaniu ust

Pacjentki bardzo często zastanawiają się, czego nie wolno robić po zabiegu powiększania ust. Martwią się głównie o podstawową higienę i odżywianie. Na szczęście dozwolone jest picie wody, jedzenie i mycie zębów.

Czy można malować usta po powiększaniu? Nie jest to zabronione, ale warto dmuchać na zimne i zrobić to nową szminką. Obszar ust podczas zabiegu był nakłuwany, co zwiększa ryzyko infekcji.

Po powiększaniu ust nie wolno przez kilka dni palić papierosów i intensywnie trenować. Należy zrezygnować z sauny, basenu, solarium, opalania, komór zimna lub ciepła i innych miejsc, gdzie są duże wahania temperatury.

Co to jest nieudane powiększenie ust?

Występowanie komplikacji albo kształt ust niekorzystny dla pacjentki kwalifikuje się jako nieudane powiększenie ust. Na szczęście komplikacje zdarzają się niezwykle rzadko, jeśli zabieg był przeprowadzony w odpowiednich warunkach i przez specjalistę. Nie ulegając ogłoszeniom „powiększanie ust – tanio” znacząco zmniejszysz ryzyko powikłań. Osoby oferujące tanie powiększanie ust zwykle stosują preparaty złej jakości.

Jeżeli zaś pacjentce nie podoba się kształt ust po powiększeniu, może poddać się zabiegowi rozpuszczenia kwasu hialuronowego.

Powiększanie ust – co jaki czas powtarza się zabieg?

Satysfakcjonujący efekt osiąga się po około 2-3 tygodniach od zabiegu. Wtedy też odbywa się badanie kontrolne, w trakcie którego lekarz i pacjent oceniają skuteczność zabiegu. Jeśli nie potrzeba dodatkowych działań, następna wizyta zalecana jest po okresie od 6 do 12 miesięcy.

Na długość efektu mają wpływ też styl życia, stosowane leki i używki.

Powiększanie ust – przeciwwskazania

Powiększanie ust jest zabiegiem medycznym, któremu niestety nie może się poddać każdy.

Powiększanie ust Poznań

Przeciwskazaniami do zabiegu powiększania ust są:

 • trudności w gojeniu się skóry
 • choroby nowotworowe
 • czynne infekcje skórne: bakteryjne i wirusowe
 • problemy cukrzycowe
 • twardzina i toczeń
 • skłonności do ziarniaków i bliznowców
 • zaburzenia krzepnięcia i przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
 • czynne leczenie stomatologiczne
 • zażywanie niektórych leków
 • uczulenie na któryś z preparatów stosowanych do powiększania ust
 • niepełnoletniość.

Warto odroczyć zabieg powiększania ust również w przypadku:

 • ciąży i karmienia piersią
 • noszenia aparatu ortodontycznego
 • planowania w krótkim odstępie czasu zabiegu chirurgii szczękowej.

Masz wątpliwości, czy Twój stan może być przeciwskazaniem do powiększania ust? Najlepiej skonsultować to z lekarzem.

Skutki uboczne powiększania ust

Źle wykonany zabieg prowadzi do asymetrii i efekcie obrzmiałych ust u pacjentki. Jeśli iniekcja była zbyt powierzchowna, preparat będzie widoczny przez błonę śluzową. Skutkuje to sinoniebiskim kolorem ust. Mogą wystąpić też powikłania takie jak zgrubienia i reakcje alergiczne. Najpoważniejsze powikłanie to groźba martwicy skóry i błony śluzowej.

Jeżeli zabieg powiększania ust był przeprowadzany w odpowiednich warunkach i przez specjalistę, ryzyko powikłań jest niewielkie. Warto jednak obserwować swoje samopoczucie i usta po zabiegu. Alarmujący jest uciążliwy ból lub przeciwnie – zaburzenia czucia.

Powiększanie ust w Poznaniu

Jeżeli masz potrzebę powiększenia ust, Poznań jest dobrym miejscem, by ją zrealizować. Dobrze przeprowadzony zabieg zapewni doskonały efekt, który korzystnie wpłynie na Twoje samopoczucie.

Potrzebujesz porady? Skontaktuj się z nami

Za pomocą formularza

  lub bezpośrednio

  NAZWA I ADRES

  SEPHIA MED
  ul. Armii Krajowej 60
  62-035 Kórnik-Bnin

  Wyznacz trasę
  NIP: 782 156 81 36
  Nr. konta: 63 1240 1747 1111 0010 5050 97 61
  NUMER TELEFONU +48 788 878 680 adres email recepcja@sephiamed.pl GODZINY OTWARCIA

  Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00

  Sobota: 9:00 – 15:00