Świąteczny BON podarunkowy - spraw sobie lub swoim bliskim prezent -> Sprawdź
klinika-Sephia-Med
NAZWA I ADRES

SEPHIA MED
ul. Armii Krajowej 60
62-035 Kórnik-Bnin

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00

Sobota: 9:00 – 15:00

NUMER TELEFONU +48 788 878 680 adres email recepcja@sephiamed.pl
Zamknij
Menu

Trycholog Poznań

Trycholog Poznań
Zabieg wykonywany przez wykwalifikowanego trychologa w Poznaniu. Fot. 2022.

Trycholog jest ekspertem, który może sprawdzić, jak zwiększyć wzrost i poprawić stan Twoich włosów i skóry głowy, ale też spojrzeć na stan Twojego zdrowia holistycznie. Włosy to barometr Twojego zdrowia, to okno, przez które widzisz, co dzieje się w środku Twojego ciała.

Poznański Trycholog jest ekspertem w dziedzinie wypadania włosów i chorób skóry głowy. Do trychologa zgłaszamy się z zarówno z nadmiernym wypadaniem włosów jak i nieprawidłowościami ze strony samej owłosionej skóry. Mogą to być: świąd, uczucie podrażnienia, dyskomfortu, łupież, łojotok, łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry głowy czy inne stany zapalne w obrębie skóry owłosionej. Należy zwrócić uwagę, że stan naszych włosów oraz skóry głowy jest często odzwierciedleniem kondycji naszego organizmu. Wszelkiego rodzaju nieprawidłowości w postaci niedoborów mikro i makroelementów, nagły lub przewlekły stres, infekcje, operacje z narkozą a także choroby przewlekłe stanowią barierę dla prawidłowego wzrostu włosa oraz właściwych funkcji skóry, również tej owłosionej. Ogromne znaczenie w szeroko pojętej “dbałości” o stan naszych włosów ma dobrze zbilansowana, zdrowa dieta a tym samym stan naszych jelit.

Poznański trycholog czeka, aby porozmawiać z Tobą już teraz. Nasza wielkopolska klinika trychologiczna mieści się niedaleko Poznania – w miejscowości Kórnik-Bnin, przy ul. Armii Krajowej 60.

Czym jest trychologia?

Trychologia to dziedzina medycyny zajmująca się diagnostyką i leczeniem schorzeń skóry głowy i włosów. Jest to coraz bardziej popularna dziedzina, ponieważ coraz więcej osób zauważa, że ich włosy są przesuszone, łamliwe lub wypadają. Trychologia może pomóc zidentyfikować przyczyny tych problemów i zalecić odpowiednie leczenie.

Trychologia to nauka o włosach. Twój trycholog jest ekspertem, który może sprawdzić, jak zwiększyć wzrost włosów i poprawić stan Twoich włosów i skóry głowy. Trycholodzy wiedzą, że problemy związane z włosami i skórą głowy każdego człowieka są inne, dlatego też zostanie przeprowadzone dokładne badanie wraz z pytaniami dotyczącymi historii i stylu życia, aby lepiej zrozumieć Twoje potrzeby i znaleźć odpowiednie leczenie. U naszych pacjentów w Poznaniu poświęcamy zazwyczaj około 60 minut na dokładne zbadanie włosów i skóry głowy. Podczas tej wstępnej konsultacji trycholog określi stan skóry głowy i możliwe źródła podrażnień. Przeanalizuje, co może być przyczyną utraty włosów lub problemów ze skórą głowy. Twój trycholog może dostrzec charakterystyczne oznaki schorzeń, które przyczyniają się do utraty włosów.

Kim jest trycholog?

Trycholog jest specjalistą w badaniu zaburzeń włosów i skóry głowy. Często konsultują się z nimi osoby, które doświadczają utraty włosów, problemów ze skórą głowy lub innych kwestii związanych z włosami. Trycholodzy mogą zapewnić leczenie i zalecenia dotyczące zarządzania problemami z włosami i skórą głowy.

Kluczem do każdej utraty włosów lub stanu skóry głowy jest znalezienie przyczyny problemu. Każdy pacjent jest inny i każdy będzie prezentował różne objawy. Prawdopodobnie właśnie teraz przeszukujesz internet w nadziei, że znajdziesz tam odpowiedź. Niestety, istnieje wiele stron internetowych obiecujących marzenia i sprzedające wszystkie rodzaje produktów, mikstury i balsamy, które po prostu nie będą działać. Nie próbuj samodiagnozować i nigdy nie kupuj żadnego pakietu bez skorzystania z porady u specjalisty.

Korzyści trychologii w Poznaniu

Korzyści trychologii w Poznaniu
Mezoterapia włosów w Poznaniu.

Trychologia to dziedzina medycyny zajmująca się diagnostyką i leczeniem chorób skóry, włosów i paznokci. Jest ona szczególnie ważne dla osób, które cierpią na łysienie lub inne problemy z włosami. Trychologia może pomóc zidentyfikować przyczyny problemów i zalecić odpowiednie leczenie.

Korzyści płynące z trychologii to przede wszystkim lepsza jakość włosów i skóry głowy. Zdrowa skóra głowy to podstawa zdrowych i mocnych włosów. Trychologia pomaga również zwalczać łysienie i wypadanie włosów. Jest to szczególnie ważne dla osób, które borykają się z tymi problemami.

Jak dbać o skórę głowy?

Dlaczego tak ważna jest pielęgnacja skóry głowy? Czy wiesz, że skóra głowy to najbardziej wrażliwy obszar ciała? Jest ona narażona na działanie szkodliwych czynników środowiskowych, takich jak promieniowanie UV, zanieczyszczenia i wolne rodniki. Wszystkie te czynniki mogą powodować stres oksydacyjny, który może uszkodzić skórę głowy i prowadzić do wielu problemów, takich jak łuszczyca, wypadanie włosów, łojotok i swędzenie. Dlatego tak ważna jest pielęgnacja skóry głowy, aby zapobiec tym problemom.

Istnieje wiele sposobów pielęgnacji skóry głowy, ale najważniejsze jest, aby używać produktów, które są bogate w naturalne składniki, takie jak oleje i ekstrakty roślinne. Oleje roślinne, takie jak olej kokosowy, olej jojoba i olej arganowy, są bogate w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy i minerały, które pomagają wygładzić, zmiękczyć i nawilżyć skórę głowy. Ekstrakty roślinne, takie jak aloes, lawenda i rozmaryn, pomagają łagodzić stany zapalne i podrażnienia, dzięki czemu skóra głowy jest zdrowsza i bardziej odporna na stres oksydacyjny.

Problemy skóry głowy

Skóra głowy to jeden z najważniejszych elementów ciała. Jest to pierwsza linia obrony przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i utrzymuje włosy w dobrej kondycji. Niestety, nie jest niezniszczalna i czasem może się zepsuć. W takim przypadku można zauważyć problemy ze skórą głowy, takie jak:

 • swędzenie,
 • łuszczenie się,
 • wypadanie włosów,
 • suchość,
 • łojotok.

Przyczyny problemów z włosami i skórą głowy

Problemy z włosami i skórą głowy (wypadanie włosów)
Jeden z efektów słabej kondycji włosów zauważysz już przy szczotkowaniu włosów. Fot. Pacjentka z Poznania / 2021

Włosy są barometrem Twojego zdrowia, dzięki nim możesz zobaczyć, co dzieje się wewnątrz Twojego ciała.

Zanim pojawią się objawy pewnych chorób w Twoim ciele, możesz je wykryć we włosach. Nasza ogromna wiedza na temat włosów w odniesieniu do ludzkiego ciała może uratować stan zdrowia całego ciała – nie tylko włosów! Mamy pasję do pomagania kobietom i mężczyznom w odkrywaniu nieznanych informacji na temat ich wypadania włosów, a nasi eksperci od trychologii poświęcili swoją karierę edukacji i dawaniu ludziom możliwości ustabilizowania utraty włosów i przywrócenia im zdrowia, a także włosów. Uratowaliśmy włosy wielu osobom – uratujmy Twoje!

Włosy to jeden z tych elementów, które mogą być bardzo problematyczne. Niezależnie od tego, czy jest to kwestia ich wyglądu, czy też zdrowia, może zająć nieco czasu, zanim znajdziesz rozwiązanie. Dlatego też, gdy pojawiają się problemy z włosami, warto znaleźć przyczynę, aby móc ją wyeliminować.

 • nieodpowiednia pielęgnacja,
 • zła dieta,
 • dziedziczne, genetyczne wypadanie włosów (łysienie androgenowe)
 • wypadanie włosów spowodowane stresem
 • fryzury, które obciążają skórę głowy (łysienie trakcyjne/ łysienie plackowate)
 • niedobór żelaza
 • przyjmowanie leków
 • brak równowagi hormonalnej (np. po porodzie, menopauza)
 • nieodpowiednie kosmetyki.

Jedną z najczęstszych przyczyn problemów z włosami jest nieodpowiednia pielęgnacja. Wiele osób nie stosuje odpowiednich produktów do włosów, co może prowadzić do ich wysuszenia i łamliwości. Niektóre z tych produktów mogą także powodować podrażnienia skóry głowy, co może być przyczyną łysienia. Dlatego też, jeśli masz problemy z włosami, koniecznie zwróć się o pomoc do trychologa, który doradzić Tobie jakie produkty stosować.

Inną częstą przyczyną problemów z włosami jest nieodpowiednia dieta. Wiele osób nie dostarcza organizmowi wystarczającej ilości witamin i minerałów, które są niezbędne do prawidłowego wzrostu włosów. Dieta bogata w tłuszcze i węglowodany może także prowadzić do powstawania łupieżu i innych problemów skórnych, które mogą mieć negatywny wpływ na włosy. Dlatego też, jeśli chcesz mieć zdrowe i lśniące włosy, koniecznie zadbaj o odpowiednią dietę.

Problemy z włosami mogą także być spowodowane stresującym trybem życia. Wiele osób prowadzi bardzo stresujący tryb życia, co może mieć negatywny wpływ na zdrowie włosów. Stres może powodować wypadanie włosów, a także ich przebarwienia. Dlatego też, jeśli chcesz mieć zdrowe włosy, koniecznie zadbaj o swój stan psychiczny i fizyczny.

Podsumowując, problemy z włosami mogą być spowodowane wieloma czynnikami. Dlatego też, jeśli masz jakiekolwiek problemy z włosami, koniecznie skonsultuj się z doświadczonym trychologiem w Poznaniu.

Korzyści trychologii w Poznaniu

Co możemy sprawdzać podczas wizyty w naszej placówce?

Nasz trycholog ma ogromne doświadczenie w leczeniu włosów mieszkańców Poznania i okolic. Jakiego wywiadu możesz się spodziewać podczas wizyty u naszego specjalisty, co będziemy sprawdzać/badać?

Dieta

To, co jesz, może wpływać na całe Twoje ciało, w tym na włosy. W rzeczywistości, zła dieta jest jedną z głównych przyczyn utraty włosów u pacjentów trychologicznych. Ponieważ Twoje włosy nie pełnią funkcji życiowej, Twoje ciało wykorzystuje składniki odżywcze w pierwszej kolejności do utrzymania organów wewnętrznych. Składniki odżywcze, białka, minerały i witaminy są wysyłane prosto do ciała, pozostawiając włosy na koniec. Może to prowadzić do łamania i utraty włosów.

Równowaga hormonalna

Hormony mogą mieć ogromny wpływ na jakość skóry głowy i włosów. Jest to bardzo częsty problem u kobiet, zazwyczaj w wieku od 18 do 40 lat. Brak równowagi hormonalnej może być również spowodowany stresem i porodem. Zmiana poziomu hormonów w organizmie powoduje przerzedzenie i łamanie się włosów. Małe ilości wypadających włosów mogą pozostać niezauważone, ale jeśli wypadną duże ilości i pozostaną nieleczone, może to doprowadzić do trwałego wyłysienia.

Historia medyczna

Istotne jest, abyś przedstawił trychologowi przegląd swojej historii medycznej, ponieważ wcześniejsze schorzenia mogą przyczyniać się do utraty włosów lub stanu skóry głowy. Historia rodziny i genetyka również mogą mieć znaczenie. Im więcej informacji będziesz w stanie podać, tym łatwiej będzie Twojemu trychologowi ustalić i leczyć przyczynę utraty włosów i dyskomfortu.

Badania krwi

Badania krwi ujawniają wiele o tym, co dzieje się w Twoim organizmie. Kluczowe badania krwi mogą określić, co jest przyczyną dyskomfortu skóry głowy i utraty włosów. Badania krwi sprawdzają poziom żelaza, czerwone i białe krwinki, minerały i witaminy, kwas foliowy i tarczycę. Badania krwi mogą być wykonywane regularnie w trakcie leczenia, aby upewnić się, że przepisane leki lub inne leczenie działają skutecznie.

Pielęgnacja włosów

Złe traktowanie włosów również może być przyczyną problemów. Jest kilka codziennych rzeczy, które możemy zrobić, aby poprawić stan naszych włosów i skóry głowy, aby zapobiec poważnym schorzeniom skóry głowy. Twój trycholog może zasugerować Ci, w jaki sposób możesz lepiej zadbać o swoje włosy.

Styl życia

Jest to połączenie Twojej diety, wzorca snu, spożycia alkoholu i nawyków palenia. Jak w przypadku każdej kontroli zdrowia, poinformowanie trychologa o wszystkich szczegółach oznacza, że może on zapewnić Ci odpowiednie leczenie.

System immunologiczny

Wady układu odpornościowego mogą powodować schorzenia skóry głowy i wypadanie włosów. Nagłe wypadanie włosów może wskazywać na problem z układem odpornościowym, który powinien być leczony przez lekarza. Choroba autoimmunologiczna może być po prostu leczona za pomocą planu żywieniowego lub konkretnych leków. Twój trycholog może pomóc Ci w znalezieniu środków, które pozwolą Ci zastąpić utracone włosy.

Trycholog SEPHIA MED Agnieszka Witkowska

Agnieszka Witkowska

Trycholog

Jako ekspert od włosów i skóry głowy, wiem, że kondycja włosów jest ważna dla kobiet i mężczyzn świadomych swojego zdrowia. Bazując na kilkunastoletnim doświadczeniu wiem również, że problemy ze skórą głowy dotyczą wielu z nas. Jestem tutaj, aby Ci w tym pomóc!

 • Mam doktorat z trychologii, która jest naukowym badaniem zaburzeń włosów i skóry głowy.
 • Od 3 lat przyjmuję pacjentów z Poznania i okolic w Sephia Med – renomowanej placówce medycyny estetycznej.
 • Bazuję na 10-letnim studiowaniu badań klinicznych na temat włosów z całego świata


Spis treści:

1. Czym jest trychologia
2. Kim jest trycholog
3. Korzyści trychologii
4. Jak dbać o skórę głowy?
5. Problemy skóry głowy
6. Przyczyny problemów z włosami i skórą głowy
7. Co możemy sprawdzić podczas wizyty?

Potrzebujesz porady? Skontaktuj się z nami

Za pomocą formularza

  lub bezpośrednio

  NAZWA I ADRES

  SEPHIA MED
  ul. Armii Krajowej 60
  62-035 Kórnik-Bnin

  Wyznacz trasę
  NIP: 782 156 81 36
  Nr. konta: 63 1240 1747 1111 0010 5050 97 61
  NUMER TELEFONU +48 788 878 680 adres email recepcja@sephiamed.pl GODZINY OTWARCIA

  Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00

  Sobota: 9:00 – 15:00