Świąteczny BON podarunkowy - spraw sobie lub swoim bliskim prezent -> Sprawdź
klinika-Sephia-Med
NAZWA I ADRES

SEPHIA MED
ul. Armii Krajowej 60
62-035 Kórnik-Bnin

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00

Sobota: 9:00 – 15:00

NUMER TELEFONU +48 788 878 680 adres email recepcja@sephiamed.pl
Zamknij
Menu
Wróć

Depilacja laserowa: Fakty i popularne mity

Depilacja laserowa - fakty i mity
Fakty i mity na temat usuwania owłosienia laserem.

Depilacja laserowa to jedna z najskuteczniejszych metod na trwałe usuwanie zbędnego owłosienia. Zabieg polega na naświetlaniu laserowym mieszków włosowych, które niszczy się i uniemożliwia wzrost nowych włosów. Depilacja laserowa jest bezpieczna i skuteczna, ale niektórzy pacjenci mają pewne obawy dotyczące tego zabiegu. Oto kilka faktów i mitów na temat depilacji laserowej, z którymi rozprawiamy się w tym artykule.

Fakt: Depilacja laserowa jest bezpieczna

Zabieg depilacji laserowej jest całkowicie bezpieczny, jeśli jest wykonywany przez doświadczonego i wykwalifikowanego dermatologa lub kosmetologa. Zabieg jest przeprowadzany za pomocą specjalistycznego lasera, który emituje wiązkę światła o określonej długości i intensywności. Zabieg jest całkowicie bezpieczny dla skóry, a ryzyko wystąpienia jakichkolwiek skutków ubocznych jest minimalne.

Mit: Usuwanie laserem jest bolesne

Depilacja laserowa może być odczuwana jako lekki dyskomfort, ale nie jest bolesna. Zabieg przeprowadzany jest przy pomocy specjalnego lasera, którego wiązki światła przenikają w głąb skóry. Laser nie dotyka ani nie podrażnia naszej skóry, dlatego też nie ma mowy o jakimkolwiek bólu.

Fakt: Usuwanie laserem jest skuteczne

Depilacja laserowa jest jedną z najskuteczniejszych metod na trwałe usuwanie zbędnego owłosienia. Zabieg polega na naświetlaniu laserowym mieszków włosowych, które niszczy się i uniemożliwia wzrost nowych włosów. Depilacja laserowa jest bezpieczna a przede wszystkim skuteczna, dlatego po kilku zabiegach możesz cieszyć się gładką skórą przez długi czas.

Mit: Depilacja laserowa jest droga

Depilacja laserowa jest najskuteczniejszą z metod na usuwanie owłosienia ze skóry. Aby osiągnąć oczekiwany efekt wystarczy kilka zabiegów laserowego usuwania skóry, a będziesz cieszyć się brakiem zbędnego owłosienia. Nie są to oczywiście tanie zabiegi, jednak gdy policzymy koszt maszynek do golenia, pianek, plastrów depilacyjnych czy innych metod pozbywania się niechcianych włosów, okaże się, że wcale nie kosztują dużo więcej, a dodatkowo zyskujemy więcej wolnego czasu na wiele miesięcy.

Jak widzisz, nie musisz się bać depilacji!

Laserowe usuwanie włosów jest stosunkowo szybką i bezbolesną procedurą. Większość zabiegów trwa mniej niż godzinę i nie jest bolesna. Efekty uboczne zdarzają się rzadko i z reguły obejmują tymczasowe zaczerwienienie czy obrzęk w miejscu zabiegowym.

Jeśli więc rozważasz laserowe usuwanie włosów, pamiętaj, aby skonsultować się z wykwalifikowaną osobą.

Potrzebujesz porady? Skontaktuj się z nami

Za pomocą formularza

  lub bezpośrednio

  NAZWA I ADRES

  SEPHIA MED
  ul. Armii Krajowej 60
  62-035 Kórnik-Bnin

  Wyznacz trasę
  NIP: 782 156 81 36
  Nr. konta: 63 1240 1747 1111 0010 5050 97 61
  NUMER TELEFONU +48 788 878 680 adres email recepcja@sephiamed.pl GODZINY OTWARCIA

  Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00

  Sobota: 9:00 – 15:00