Świąteczny BON podarunkowy - spraw sobie lub swoim bliskim prezent -> Sprawdź
klinika-Sephia-Med
NAZWA I ADRES

SEPHIA MED
ul. Armii Krajowej 60
62-035 Kórnik-Bnin

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00

Sobota: 9:00 – 15:00

NUMER TELEFONU +48 788 878 680 adres email recepcja@sephiamed.pl
Zamknij
Menu
Dietetyka w KLINICE SEPHIA MED w Kórniku
Dietetyka w KLINICE SEPHIA MED w Kórniku

Dietetyka jest jedną z dziedzin, którą zajmujemy się w Sephia Med. Udzielamy klientom wsparcia w dążeniu do zbilansowanego i prawidłowego odżywiania a pokazujemy jak powinno wyglądać zdrowy stylu życia. Zadbamy o Państwa edukację żywieniową. Pierwszym krokiem jest konsultacja dietetyczna, podczas której przeprowadzamy wywiad zdrowotny i żywieniowy. Dla chętnych klientów możemy ułożyć indywidualną dietę stworzoną specjalnie dla Państwa przez naszego dietetyka. Jadłospis będzie dopasowany do indywidualnych potrzeb zdrowotnych oraz preferencji żywieniowych. Określamy również czas trwania ustalonego planu żywieniowego.

Jak wygląda konsultacja?

Konsultacja dietetyczna trwa 60 minut. W tym czasie omawiamy ogólny stan zdrowia klienta, tryb życia jaki prowadzi a także  podejmowany wysiłek fizyczny. Omawiamy także nawyki żywieniowe. Dietetyk dokona także pomiarów ciała  – talii, bioder, brzucha oraz wzrostu. Za pomocą specjalistycznej wagi, zwarzy klienta i zczyta wyniki związane z zawartością tłuszczy, masy mięśniowej i kostnej a także ilości wody w organizmie.  Podczas spotkania przedstawi wstępne zalecenia żywieniowe.

Konsultacja dietetyczna – wizyta kontrolna

W dążeniu do uzyskania zdrowia i wymarzonej sylwetki ważne jest kontrolowanie postępów dietoterapii. Konsultacja dietetyczna wykonywana jest po miesiąc i służy skontrolowaniu czy dotychczasowy jadłospis jest właściwy. To także czas na omówienie zmian zachodzących w organizmie i wykonanie ponownego pomiaru ciała. W razie potrzeby proponujemy zmiany w programie żywieniowym. Podczas wizyty możesz przedstawić swoje wątpliwości dotyczące żywienia i ułożenia diety na kolejne dni lub tygodnie.

Efekty współpracy z dietetykiem

Prawidłowe odżywianie i trzymanie się indywidualnie dobranego jadłospisu podnosi komfort życia naszych klientów, pozwala na utrzymanie organizmu w dobrym zdrowiu przez długie lata. Wpływa także na poprawę samopoczucia i daje więcej energii w codziennym życiu. Wizyta u dietetyka i właściwie dobrana dieta w widoczny sposób poprawi wygląd naszego ciała, pomagając nam w osiągnięciu zamierzonego celu wagowego.

Przygotowanie do konsultacji dietetycznej

Warto przygotować dzienniczek żywieniowy, uwzględniający posiłki wraz z godziną ich spożycia. Nie jest to konieczne! Przed odwiedzeniem dietetyka dobrym pomysłem jest też przygotowanie informacji na temat obecnej i wcześniej podejmowanej aktywności fizycznej, chorób oraz przyjmowanych leków, a także wcześniejszych prób zmian jadłospisu i stylu życia. Wszystkie te informacje ułatwią ocenę dotychczasowego sposobu odżywiania i pozwolą na dokładne przygotowanie zaleceń.

Potrzebujesz porady? Skontaktuj się z nami

Za pomocą formularza

  lub bezpośrednio

  NAZWA I ADRES

  SEPHIA MED
  ul. Armii Krajowej 60
  62-035 Kórnik-Bnin

  Wyznacz trasę
  NIP: 782 156 81 36
  Nr. konta: 63 1240 1747 1111 0010 5050 97 61
  NUMER TELEFONU +48 788 878 680 adres email recepcja@sephiamed.pl GODZINY OTWARCIA

  Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00

  Sobota: 9:00 – 15:00