Świąteczny BON podarunkowy - spraw sobie lub swoim bliskim prezent -> Sprawdź
klinika-Sephia-Med
NAZWA I ADRES

SEPHIA MED
ul. Armii Krajowej 60
62-035 Kórnik-Bnin

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00

Sobota: 9:00 – 15:00

NUMER TELEFONU +48 788 878 680 adres email recepcja@sephiamed.pl
Zamknij
Menu
KLINIKNA SEPHIA MED - Jak działa botox?
KLINIKNA SEPHIA MED – Jak działa botox?

Botox jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej stosowany w celu redukcji zmarszczek mimicznych. 

Zmarszczki mimiczne powstają w wyniku intensywnej pracy mięśni twarzy – marszczenie, podnoszenie brwi, uśmiech.

Drugi powód to procesy starzenia się skóry. Z biegiem czasu nasza skóra produkuje coraz mniej kolagenu i elastyny, substancji odpowiadających za jej elastyczność i sprężystość.  Obniża się również poziom, utrzymującego nawilżenie kwasu hialuronowego. To również pogłębia zmarszczki mimiczne. 

Botox – toksyna botulinowa typu A wytwarzana jest  przez bakterię Clostridum botulinum.  Początkowo toksynę wykorzystywano w leczeniu zeza, oraz  chorób neurologicznych przebiegających z nadmiernym skurczem pewnych grup mięśni, np. kurczu szyi. 

W  dzisiejszych czasach botox najczęściej  wykonuje się w celu  korekcji  zmarszczek mimicznych, tj. lwia zmarszczka, linie poprzeczne czoła i  kurze łapki. Zabieg polega na iniekcji odpowiedniej dawki  toksyny,   w  określony mięsień. Powoduje to zahamowanie uwalniania acetylocholiny – neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przekaz impulsów pomiędzy nerwami, a mięśniami. Botox  ma za zadanie zapobieganiu powstawania, lub pogłębianiu się zmarszczek mimicznych poprzez wyłączenie/ ograniczanie pracy  mięśni twarzy, powodujących intensywne marszczenie się skóry. Efekty zabiegu widoczne są  do 2 tygodni po jego wykonaniu i powtarzamy go,  co około 6 miesięcy.

Zabieg botoxu znalazł również swoje zastosowanie w leczeniu bruksizmu (nadmierna i mimowolna aktywność mięśni żwaczy). Działanie toksyny botulinowej polega na czasowym zablokowaniu przepływu impulsu nerwowego do mięśnia żwacza, co w efekcie  zmniejsza  napięcie i ból.  Po pewnym  czasie zanika również objaw zgrzytania zębami,  a rysy twarzy w okolicy szczęki ulegają złagodzeniu. 

Nadpotliwość to kolejna przypadłość, w której możemy wykorzystać toksynę botulinową. Ostrzyknięcie danej okolicy (np. pachy, dłonie)  blokuje zakończenia nerwowe odpowiadające za wydzielanie potu, a efekty utrzymują się ok 9 miesięcy.

Potrzebujesz porady? Skontaktuj się z nami

Za pomocą formularza

  lub bezpośrednio

  NAZWA I ADRES

  SEPHIA MED
  ul. Armii Krajowej 60
  62-035 Kórnik-Bnin

  Wyznacz trasę
  NIP: 782 156 81 36
  Nr. konta: 63 1240 1747 1111 0010 5050 97 61
  NUMER TELEFONU +48 788 878 680 adres email recepcja@sephiamed.pl GODZINY OTWARCIA

  Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00

  Sobota: 9:00 – 15:00