Świąteczny BON podarunkowy - spraw sobie lub swoim bliskim prezent -> Sprawdź
klinika-Sephia-Med
NAZWA I ADRES

SEPHIA MED
ul. Armii Krajowej 60
62-035 Kórnik-Bnin

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00

Sobota: 9:00 – 15:00

NUMER TELEFONU +48 788 878 680 adres email recepcja@sephiamed.pl
Zamknij
Menu
Wróć

Jak wygląda zabieg powiększania ust i czy jest bolesny?

Jak wygląda zabieg powiększania ust i czy jest bolesny?
Powiększanie ust kwasem hialuronowym w Klinice SEPHIA MED w Kórniku

Usta to bardzo ważny element estetyki twarzy, ich wygląd ma duże znaczenie dla naszej urody. Pełne i jędrne są marzeniem wielu osób. Niestety nie każdy zostaje obdarzony ustami o pięknym kształcie i odpowiedniej jędrności. Niekiedy wpływ na to ma również proces starzenia – wówczas wargi stają się mniejsze, wokół nich pojawiają się zmarszczki, a kąciki ust powoli opadają. W dzisiejszych czasach istnieją jednak metody, które z powodzeniem korygują kształt, wielkość i asymetrię ust. Największą popularnością cieszy się powiększanie ust za pomocą iniekcji kwasu hialuronowego. 

Kwas hialuronowy stanowi naturalny składnik tkanki łącznej, a najwięcej znajduje się go w skórze. Obok kolagenu stanowi kluczowy składnik tzw. macierzy międzykomórkowej. Bez kwasu hialuronowego medycyna estetyczna nie oferowałaby dziś aż tak wielu możliwości swoim pacjentom. Kwas hialuronowy wykorzystywany do wypełniania tkanek jest to kwas sieciowany. Oznacza to, że zostaje poddany obróbce chemicznej, w której łańcuchy kwasu łączą się w taki sposób, aby był odporny na rozkład wewnątrz tkanki. Wówczas proces degradacji w skórze następuje dopiero po kilku lub kilkunastu miesiącach. Oprócz tego, sieciowany kwas uzyskuje lepkość, gęstość i zdolność do unoszenia tkanek.

Jak wygląda zabieg powiększania ust, czy jest bolesny?

Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, pierwszym krokiem jest konsultacja i kwalifikacja do zabiegu. Bardzo ważna jest rozmowa na temat oczekiwanego przez pacjenta efektu – wówczas w oparciu o te informacje oraz analizując naturalny kształt ust, zabiegowiec dobiera najlepszą metodę ich powiększenia. Następnie na obszar ust nakładane jest znieczulenie w kremie na około 20 minut. Po tym czasie następuje iniekcja preparatu w czerwień wargową. Bardzo często zdarza się, że proces powiększania ust zostaje rozłożony na kilka sesji terapeutycznych. Ważne jest to szczególnie w przypadku trudnych do korekcji kształtów i wąskich ust, zapewnia to także ich wciąż (pomimo zabiegu) naturalny wygląd.

Zabieg ten może być dyskomfortowy. Pomimo znieczulenia w kremie, odczuwalne mogą być wkłucia oraz rozpieranie tkanki. Niektóre preparaty mają w składzie środek znieczulający, tak aby zapewnić większy komfort podczas zabiegu. 

Jakimi metodami powiększamy usta w SephiaMed?

 • Metoda “russian lips” umożliwia osiągniecie efektu „rozciągnięcia”, a nie „nadbudowania” czerwieni wargowej. Dzięki temu usta są zauważalnie większe, łuk Kupidyna jest podkreślony, a górna warga – lekko wywinięta.
 • Metoda klasyczna – usta są wypełnione w zasadzie w całości, poprawiony ich kontur, wypełniona czerwień wargowa, skorygowane kąciki. Styl ten świetnie sprawdza się w przypadku ust, które na skutek upływu czasu i procesu starzenia się utraciły objętość i jędrność, a ich kąciki zaczęły opadać.
 • Metoda “na płasko” –  to nic innego jak podkreślenie łuku Kupidyna i górnej wargi. W takim przypadku dolna warga modelowana jest wtedy wąsko, przez co możliwe jest uzyskanie symetrycznego efektu i poprawienie proporcji twarzy.

Jak wygląda skóra po zabiegu?

Skóra poddana zabiegowi zaraz po jego wykonaniu jest zaczerwieniona oraz występuje lekka opuchlizna i bolesność. Często może występować również twardość i tkliwość. W miejscu, w którym przeprowadzone zostało wkłucie pojawić się mogą krwiaki. Powyższe objawy są chwilowe, zazwyczaj ustępują w ciągu kilku dni. Siniaki powstałe w trakcie zabiegu utrzymują się stosunkowo najdłużeji, jednak stopniowo zmieniają swój kolor oraz znikają bez pozostawienia śladu.

Kiedy można spodziewać się efektu?

Ostateczny efekt zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego należy oceniać nie wcześniej, niż po 2 tygodniach. Dopiero wtedy można ewentualnie zdecydować o konieczności korekty lub podania większej jego objętości.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym w Klinice SEPHIA MED w Kórniku
Powiększanie ust kwasem hialuronowym w Klinice SEPHIA MED w Kórniku

Kiedy warto poddać się zabiegowi?

Jeżeli kształt ust, ich wielkość czy utrata jędrności istotnie negatywnie wpływają na odbieranie własnego wyglądu, wówczas warto się zastanowić nad zabiegiem. Wyraźna asymetria również jest wskazaniem do zabiegu.

Jakie są zalecenia po zabiegu?

 • Przez kilka-kilkanaście godzin po zabiegu pacjent powinien unikać dotykania miejsc wkłucia,
 • Nie przyjmować aspiryny,
 • Nie spożywać alkoholu przez około 2 doby,
 • Ograniczyć ćwiczenia fizyczne przez kilka dni,
 • Nie korzystać z gorącej kąpieli, sauny i solarium przez kilka dni.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

 • Ciąża i okres laktacji,
 • Wystąpienie zmian skórnych w miejscu iniekcji preparatu,
 • Stany ropne i zapalne skóry,
 • Opryszczka,
 • Alergie na składniki preparatu,
 • Choroby immunologiczne,
 • Nadwrażliwość na kwas hialuronowy, lidokainę (lub inne miejscowe środki znieczulające).

Potrzebujesz porady? Skontaktuj się z nami

Za pomocą formularza

  lub bezpośrednio

  NAZWA I ADRES

  SEPHIA MED
  ul. Armii Krajowej 60
  62-035 Kórnik-Bnin

  Wyznacz trasę
  NIP: 782 156 81 36
  Nr. konta: 63 1240 1747 1111 0010 5050 97 61
  NUMER TELEFONU +48 788 878 680 adres email recepcja@sephiamed.pl GODZINY OTWARCIA

  Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00

  Sobota: 9:00 – 15:00