Świąteczny BON podarunkowy - spraw sobie lub swoim bliskim prezent -> Sprawdź
klinika-Sephia-Med
NAZWA I ADRES

SEPHIA MED
ul. Armii Krajowej 60
62-035 Kórnik-Bnin

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00

Sobota: 9:00 – 15:00

NUMER TELEFONU +48 788 878 680 adres email recepcja@sephiamed.pl
Zamknij
Menu
Wróć

Makijaż permanentny

Makijaż permanentny jest wspaniałą alternatywą makijażu ułatwiającą codzienne życie. Dzięki niemu możemy zredukować takie niedoskonałości jak np. asymetrię, zupełny brak brwi lub czerwieni wargowej, możemy również podkreślić kontur oczu lub dowolnie skorygować kształt na życzenie klienta. Makijaż permanentny to wygodne rozwiązanie dla osób zapracowanych lub uprawiających sporty wodne. Metoda ta doskonale sprawdza się również przy podkreśleniu rysów twarzy osób po chemioterapii.

Co to jest makijaż permanentny?

W swojej ofercie mamy kilka metod i technik wykonywania  makijażu permanentnego, wszystkie polegają na podskórnej iniekcji pigmentu przy pomocy cieniutkich igieł. Kosmetolog dopasowuje indywidualnie makijaż do typu urody  oraz naturalnego kolorytu skóry.

Makijaż permanentny oczu

Makijaż permanentny wykonywany na  oku polega na zrobieniu kresek na górnej i/ lub dolnej powiece. Możliwe  jest wybranie dowolnego koloru, dopasowanego do indywidualnych potrzeb klienta.  Zabieg zaczynamy od nałożenia kremu znieczulającego na miejscu wykonywania zabiegu, po jego zmyciu rysowana jest próbna kreska, która zostanie zaakceptowana przez klientkę. Kreska może zostać wykonana na linii rzęs, uzyskamy dzięki temu efekt zagęszczenia rzęs lub możemy wykonać tzw: „Kocie oko”. Po zaakceptowaniu przez klientkę kształtu, lingerystka przystępuje do zabiegu. Makijaż permanentny oka jest dość bolesny, po zabiegu oczy mogą być  zaczerwienione oraz podpuchnięte.

Jeśli chodzi o makijaż permanentny brwi wykonujemy dwie metody, klasyczną tzw. cienia, w której na całym łuku brwiowym umieszcza się równomiernie podskórnie pigment oraz metodę tzw. włosa,  metoda ta polega na wyrysowaniu pod kątem włosów, tworzących zarys łuku brwiowego.  Metoda włosa jest najbardziej naturalna, jednak efekt tego makijażu utrzymuje się nieco krócej czyli do dwóch lat.

Makijaż permanentny ust:

Wykonanie makijażu permanentnego ust  rozpoczyna się podobnie jak w przypadku makijażu oka, rysowany jest kontur oraz dobierany jest odpowiedni pigment i kształt. Następnie podawane jest znieczulenie w formie kremu lub stomatologiczne. Koleinie wprowadzamy pigment pod warstwę naskórkową przy pomocy specjalistycznego urządzenia. Makijaż ten pozwala na optyczne powiększenie ust, nadanie im właściwej barwy oraz wykonanie korekty przebawień. Usta po zabiegu są opuchnięte przez kilka dni. Po upływie 3-4 dni skóra ulega złuszczeniu. Aby zapobiegać spuchnięciu warg, można zastosować wazelinę lub maści z witaminą A i E.

Zalecenia przed zabiegiem makijażu permanentnego:

 • w przypadku makijażu permanentnego oczu przed zabiegiem zalecamy stosować np. homeopatyczne kapsułki z arniki. Jeśli klientka ma oczy, skłonne do powstawania opuchlizny koniecznie powinna powiedzieć o tym osobie, która będzie wykonywała zabieg. Niewskazane jest przed zabiegiem przyjmowanie aspiryny oraz paracetamolu, które mogą powodować powstawanie małych zasinień na powiece,
 • przed makijażem permanentnym ust zaleca się przez 3 dni przed zabiegiem przyjmować 2 razy na dobę preparat antywirusowy Heviran 800. Skóra przed zabiegiem makijażu permanentnego powinna być czysta i pozbawiona resztek make-upu. 24 godziny przed zabiegiem nie należy spożywać alkoholu.

Ile trwa zabieg makijażu permanentnego?

Zabieg makijażu permanentnego oczu trwa do kilkudziesięciu minut, wszystko zależy od pożądanego efektu kreski, który pragniemy uzyskać. Wykonanie makijażu permanentnego ust trwa 90 minut, ponieważ iniekcja pigmentu pod skórę wymaga skrupulatności i ogromnej precyzji. Makijaż permanentny brwi trwa około 60 minut.

Wskazania pozabiegowe makijażu permanentnym:

Po wykonanym makijażu permanentnym przez okres 7 dni należy intensywnie nawilżać miejsca poddane pigmentacji. Przez co najmniej 10 dni należy unikać długotrwałego kontaktu z wodą, oraz nie powinno stosować się mydła i kosmetyków, które nie zostały zalecone przez kosmetologa.

Nie wolno trzeć ani dotykać miejsc pozapiecowych. Przez pełne dwa tygodnie nie należy korzystać z sauny oraz nie wolno się opalać. Nie należy zdrapywać powstałych strupków.

Po 3-4 tygodniach od zabiegu należy udać się na kolejny zabieg dopigmentowujący, który utrwali kolor. Jeżeli korekta nie zostanie wykonana, gabinet nie ponosi odpowiedzialności za trwałość makijażu.

Wszystkie zabiegi z zakresu makijażu permanentnego znajdziesz tutaj ->Makijaż permanentny Kórnik

Przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego:

 • Infekcja,
 • Ciąża,
 • Cukrzyca,
 • Łuszczyca,
 • Przyjmowanie leków sterydowych,
 • WZW,
 • HIV,
 • Opryszczka,
 • Przebyte choroby gałki ocznej,
 • Tendencje do stanów zapalnych spojówki.

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny?

Makijaż permanentny utrzymuje się od 2 do 5 lat. Trwałość zależy od metody wykonywania zabiegu oraz indywidualnych predyspozycji klienta. W wyniku naturalnego procesu wyłuszczania, po okresie kilku lat pigment znika.

Potrzebujesz porady? Skontaktuj się z nami

Za pomocą formularza

  lub bezpośrednio

  NAZWA I ADRES

  SEPHIA MED
  ul. Armii Krajowej 60
  62-035 Kórnik-Bnin

  Wyznacz trasę
  NIP: 782 156 81 36
  Nr. konta: 63 1240 1747 1111 0010 5050 97 61
  NUMER TELEFONU +48 788 878 680 adres email recepcja@sephiamed.pl GODZINY OTWARCIA

  Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00

  Sobota: 9:00 – 15:00