Świąteczny BON podarunkowy - spraw sobie lub swoim bliskim prezent -> Sprawdź
klinika-Sephia-Med
NAZWA I ADRES

SEPHIA MED
ul. Armii Krajowej 60
62-035 Kórnik-Bnin

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00

Sobota: 9:00 – 15:00

NUMER TELEFONU +48 788 878 680 adres email recepcja@sephiamed.pl
Zamknij
Menu
Wróć

Redukcja przebarwień

Redukcja przebarwień w Klinice SEPHIA MED w Kórniku
Redukcja przebarwień w Klinice SEPHIA MED w Kórniku

Hiperpigmentacja skóry to problem kosmetyczny oraz terapeutyczny. Przebarwieniami nazywamy zaburzenia barwnikowe, które są wynikiem nieprawidłowej syntezy naszego naturalnego barwnika w skórze, czyli melaniny.
Należy pamiętać , że czynnikiem szczególnie zaostrzającym widoczność tych zmian jest światło UV, w związku z czym ochrona przeciwsłoneczna jest w tym przypadku szczególnie ważna.

Do przebarwień zaliczamy:


Piegi – małe, nieregularne plamy o żółtawym lub brązowym zabarwieniu. Zlokalizowane najczęściej na twarzy, ramionach i dekolcie.
Melasma (ostuda) – plamy o nieregularnym kształcie, widocznie odgraniczone od otoczenia. Często rozwijają się w czasie ciąży i u kobiet regularnie przyjmujących tabletki antykoncepcyjne.
Plamy soczewicowate – zmiany, które z powodu zabarwienia jasno- lub ciemno brązowego mogą przypominać piegi. Są natomiast od nich dużo większe oraz bardziej odgraniczone od skóry nie przebarwionej.
Przebarwienia pozapalne – powstają na skutek zmian skórnych, pojawiających się w przebiegu trądziku pospolitego lub różowatego, a także innych chorób dermatologicznych.

W naszym gabinecie możesz skutecznie zniwelować widoczność przebarwień za pomocą indywidualnie dobranych terapii, takich jak:


Peelingi medyczne pH Formuła – zawartość w peelingach kwasów takich jak kwas fitynowy, migdałowy, salicylowy, TCA i azeloglicyna oraz technologia, pozwalająca na penetrację tych składników do głębszych warstw skóry, powodują, że przebarwienia zostają spłycone i rozjaśnione.

Deep Phyto Peeling – jest to zabieg, łączący w sobie lecznicze właściwości ziół (mięta, nagietek, irys) z właściwościami złuszczającymi kwasów (salicylowy, glikolowy, AHA). Peeling wnikając w głąb skóry, stymuluje ją do odnowy i produkcji kolagenu.

Laseroterapia z wykorzystaniem lasera frakcyjnego Palomar Emerge oraz Nd-Yag X-Lase Plus – podczas tej terapii, pod wpływem promieniowania laserowego oraz temperatury, melanina jest rozbijana i traci swoje właściwości pigmentacyjne.

CPL – terapia szczególnie skuteczna w przypadku przebarwień naskórkowych. Kalibrowane światło działa selektywnie na barwnik skórny niszcząc go bez uszkodzenia otaczającej skóry.

Mezoterapia mikroigłowa (Dermapen) – zabieg ten pobudza skórę do wzmożonej regeneracji oraz regulacji procesów melanogenezy, dzięki czemu koloryt skóry staje się ujednolicony. Aby zintensyfikować efekty terapeutyczne, w naszym gabinecie wykorzystywane do mikronakłuwania są preparaty takie jak BioRePeel.

Mezoterapia igłowa – zabieg mezoterapii na przebarwienia polega na wstrzykiwaniu podskórnie koktajli rozjaśniających. Terapia ta przynosi zadowalające efekty poprzez działanie na ilość melanocytów i proces produkcji melaniny w skórze.

Zabiegi pielęgnacyjne Babor – innowacyjne zabiegi BABORa wykorzystują niezwykłą moc i skuteczność aktywnych składników, takich jak:  witamina C, retinol czy kwasy AHA.

Wszystkie zabiegi z zakresu redukcji przebarwień znajdziesz tutaj -> Redukcja przebarwień Kórnik

Jeśli nie wiesz jakiego typu przebarwienia posiadasz, już dziś umów się na konsultacje z naszym specjalistą, który zdiagnozuję Twoją skórę i dobierze optymalne terapie depigmentacyjne.

Potrzebujesz porady? Skontaktuj się z nami

Za pomocą formularza

  lub bezpośrednio

  NAZWA I ADRES

  SEPHIA MED
  ul. Armii Krajowej 60
  62-035 Kórnik-Bnin

  Wyznacz trasę
  NIP: 782 156 81 36
  Nr. konta: 63 1240 1747 1111 0010 5050 97 61
  NUMER TELEFONU +48 788 878 680 adres email recepcja@sephiamed.pl GODZINY OTWARCIA

  Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00

  Sobota: 9:00 – 15:00