Świąteczny BON podarunkowy - spraw sobie lub swoim bliskim prezent -> Sprawdź
klinika-Sephia-Med
NAZWA I ADRES

SEPHIA MED
ul. Armii Krajowej 60
62-035 Kórnik-Bnin

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00

Sobota: 9:00 – 15:00

NUMER TELEFONU +48 788 878 680 adres email recepcja@sephiamed.pl
Zamknij
Menu
Trychologia w KLINICE SEPHIA MED
Trychologia w KLINICE SEPHIA MED

Czym zajmuje się trychologia?

Trychologia jest jedną z dziedzin nauki medycyny, w której centrum zainteresowania są ludzkie włosy a także skóra głowy. Trychologia zajmuje się diagnozowaniem i badaniem problemów związanych ze skórą głowy i włosami. Dzięki badaniom dowiadujemy się dlaczego nasze włosy wypadają i jesteśmy w stanie zaproponować konkretne zabiegi lecznicze. 

Należy pamiętać, że włosy są odzwierciedleniem stanu naszego zdrowia i powinno się je bardzo uważnie obserwować, szczególnie gdy tracą blask i sprężystość. Trychologia zajmuje się nie tylko wypadaniem włosów, lecz również leczeniem tak poważnych chorób, jak łojotokowe zapalenie skóry głowy, łysienie, łupież, łuszczyca, wszelkiego rodzaju podrażnienia i stany zapalne skóry głowy.

Jak wygląda wizyta u trychologa?

 1. Umawiając się na badanie trychologiczne, należy pamiętać, że zły stan włosów może być efektem problemów zdrowotnych w naszym organizmie. Trycholog przed badaniem przeprowadzi bardzo dokładny wywiad na temat stanu zdrowia, leczonych aktualnie i przebytych chorób a także prowadzonego trybu życia. 
 2. Warto pamiętać by na taką wizytę zabrać ostatnie wyniki badań i jeśli posiadamy dokumentację medyczną. 
 3. W dniu wizyty u trychologa nie można myć głowy – robimy to dzień wcześniej. 
 4. Badanie trychologiczne jest nieinwazyjne, praktycznie bezbolesne i nie wymaga specjalnych przygotowań. Badanie jest wykonywane, za pomocą 200-400-krotnego powiększenia analizowany jest obraz z kamery ukazujący się na monitorze. Pod mikrokamerą badaniu podlega skóra głowy, włosy na całej długości i cebulki. Badanie mikrokamerą pozwala nam wykryć wiele problemów oraz oszacować ilość nowych rosnących włosów. 
 5. Trycholog powinien współpracować z lekarzem ginekologiem, endokrynologiem oraz dermatologiem i w razie potrzeby zlecić skierowanie do właściwego specjalisty. Gdy zachodzi taka potrzeba Trycholog może zlecić wykonanie analizy pierwiastkowej włosa.

Dlaczego włosy wypadają? 

 • Podstawowymi przyczynami wypadania włosów są zaburzenia hormonalne, guzy, uwarunkowania genetyczne, zaburzenia wchłaniania, mocne odchudzanie się, stany zapalne w organizmie czy też uszkodzenia mechaniczne, a także okres okołoporodowy i stan menopauzy.
 • Osoby, które borykają się z niezdiagnozowanym wypadaniem włosów powinny jak najszybciej skorzystać z porad Trychologa, który udzieli fachowej pomocy, póki nie jest jeszcze za późno. Szczególnie w przypadku kobiet, u których znaczące wypadanie włosów zawsze jest czynnikiem objawowym konkretnego problemu. 
 • Łysienie u mężczyzn częściej odbywa się na tle genetycznym i winne są tu męskie hormony płciowe.

Jak wyglądają zabiegi trychologiczne?

Typowe zabiegi trychologiczne są zabiegami przyjemnymi, relaksującymi. Polegają one na oczyszczaniu skóry głowy, pobudzaniu krążenia, łagodzeniu miejsc drażniących, odżywianiu i nawilżaniu. Trycholog zastosuje zabiegi na skórę głowy, jak i na całą długość włosa.

Innym przypadkiem jest mezoterapia igłowa głowy. Jest to zabieg polegający na wstrzykiwaniu w skórę głowy koktajlu witaminowego i silnie odżywczego.

Przeczytaj również:

Wpływ melatoniny na włosy
Skóra głowy i włosy w okresie okołomenopauzalnym
Jak dbać o włosy zimą

Potrzebujesz porady? Skontaktuj się z nami

Za pomocą formularza

  lub bezpośrednio

  NAZWA I ADRES

  SEPHIA MED
  ul. Armii Krajowej 60
  62-035 Kórnik-Bnin

  Wyznacz trasę
  NIP: 782 156 81 36
  Nr. konta: 63 1240 1747 1111 0010 5050 97 61
  NUMER TELEFONU +48 788 878 680 adres email recepcja@sephiamed.pl GODZINY OTWARCIA

  Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00

  Sobota: 9:00 – 15:00