Świąteczny BON podarunkowy - spraw sobie lub swoim bliskim prezent -> Sprawdź
klinika-Sephia-Med
NAZWA I ADRES

SEPHIA MED
ul. Armii Krajowej 60
62-035 Kórnik-Bnin

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00

Sobota: 9:00 – 15:00

NUMER TELEFONU +48 788 878 680 adres email recepcja@sephiamed.pl
Zamknij
Menu
Wróć

Usuwanie zmian skórnych

Jak można usunąć zmiany skórne? 

Coraz częściej zwracamy  uwagę, że na naszej skórze pojawiają  się różnego rodzaju zmiany skórne, takie jak: włókniaki, rubinki,  czy znamiona barwnikowe – które nie stanowią zagrożenia dla zdrowia, ale często są nieestetyczne.  Zmiany, które są w pachwinach, na szyi, czy na karku mogą przyczyniać się do otarć przy noszeniu bielizny oraz odzieży, a czasem uniemożliwić noszenie biżuterii.

Włókniaki są to zmiany skórne wyglądem przypominające małe guzki o barwie zbliżonej do koloru skóry, lub delikatnie brązowe. Najczęstsza ich lokalizacja to  szyja, kark, okolica pachwin lub skóra kończyn. Ich  wielkość wynosi od 1mm do 1cm.

Punkty rubinowe wyglądają jak czerwone pieprzyki, mają średnicę od 1mm do kilku milimetrów i nie są w żaden sposób niebezpieczne dla zdrowia. Występują w postaci niedużych plam, lub grudek w kolorze czerwonym, różowym lub fioletowym. Powstawanie tych punktów związane jest z rozszerzaniem się naczyń krwionośnych. Najczęściej pojawiają się dopiero u osób starszych, lub w podeszłym wieku, nie oznacza to jednak, że nie zdarzają się także u młodszych. Wiąże się to z genetycznymi uwarunkowaniami. Najczęstsza ich lokalizacja to  plecy, brzuch, dekolt. Jeśli któryś z nich powstanie w takim miejscu, że może być regularnie uszkadzany i w związku z tym krwawić, to lepiej go usunąć.

Usuwanie włókniaków  i punktów rubinowych za pomocą zabiegów laserowych to jedna z najpopularniejszych metod leczenia. Usuwanie znamion przy pomocy lasera polega na wycięciu zmienionej tkanki przy pomocy głęboko penetrującej wiązki laserowej o selektywnym działaniu. Technika ta odznacza się chirurgiczną precyzją i posiada szereg zabezpieczeń, co gwarantuje pełne bezpieczeństwo podczas usuwania chorej tkanki. Zabieg  nie pozostawia blizn, a dodatkowo stymuluje skórę do regeneracji.

Drugą technologią, którą wykorzystujemy do usuwania zmian skórnych jest plazma azotowa. Urządzenie Intraject to generator plazmy, który wytwarza kontrolowaną i celowaną mikro wiązkę plazmy dzięki jonizacji gazów zawartych w powietrzu. Podczas działania mikro wiązki plazmy na skórę pacjenta następuje odparowanie zewnętrznych warstw naskórka. Efektem takiego działania jest obkurczenie skóry na leczonym obszarze co w konsekwencji prowadzi do usunięcia zmiany.

Jest to  zaawansowana technika stosowana do usuwania znamion, jak i poprawy ogólnej kondycji skóry – np. po blefaroplastyce, przy liftingu skóry, trądziku czy rozstępach.

Podobnie jak przy innych zabiegach z zakresu medycyny estetycznej, także po usuwaniu znamion należy odpowiednio dbać o pielęgnację  miejsca zabiegowego, aby nie dopuścić do  urazu i zabrudzenia. Przy odsłoniętych miejscach warto zadbać, aby nie narażać ich na intensywne działanie wody (można delikatnie przemywać) ani promieni słonecznych. Nie należy opalać się na słońcu ani w solarium przez okres co najmniej 4 miesięcy.

Warto pamiętać o tym przy ustalaniu terminu zabiegu usuwania znamion, by dać sobie czas kilku miesięcy do terminu wyjazdu wakacyjnego  lub lata.

Przeciwwskazania do zabiegu: 

– Ciąża i karmienie piersią 

– Kuracja antybiotykowa ( w ostatnich  2 tygodniach) 

– Opryszczka

– Skóra opalona

– Nowotwory (5 lat od wyleczenia) 

– Kuracja retinoidami w ciągu ostatnich 6 miesięcy

– Picie ziół fotouczylajacych (dziurawiec, nagietek – w ciągu ostatnich 2-3 tygodniach)

Potrzebujesz porady? Skontaktuj się z nami

Za pomocą formularza

  lub bezpośrednio

  NAZWA I ADRES

  SEPHIA MED
  ul. Armii Krajowej 60
  62-035 Kórnik-Bnin

  Wyznacz trasę
  NIP: 782 156 81 36
  Nr. konta: 63 1240 1747 1111 0010 5050 97 61
  NUMER TELEFONU +48 788 878 680 adres email recepcja@sephiamed.pl GODZINY OTWARCIA

  Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00

  Sobota: 9:00 – 15:00