Świąteczny BON podarunkowy - spraw sobie lub swoim bliskim prezent -> Sprawdź
klinika-Sephia-Med
NAZWA I ADRES

SEPHIA MED
ul. Armii Krajowej 60
62-035 Kórnik-Bnin

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00

Sobota: 9:00 – 15:00

NUMER TELEFONU +48 788 878 680 adres email recepcja@sephiamed.pl
Zamknij
Menu
Wróć

Wpływ smogu na skórę

Wpływ smogu na skórę - SEPHIA MED
Wpływ smogu na skórę – SEPHIA MED

Wpływ smogu na skórę

Okres jesienno – zimowy to czas, gdy poziom zanieczyszczenia powietrza jest bardzo wysoki. Czy zdajemy sobie sprawę jak cząsteczki smogu wpływają na układ oddechowy i krążenia, ale czy wiemy jak działają na skórę?

Przede wszystkim, dłuższa ekspozycja na smog obniża poziom nawilżenia oraz przyczynia się do spadku funkcjonalności jej bariery ochronnej, co prowadzi do znacznego uwrażliwienia na działanie czynników zewnętrznych. Oprócz tego, toksyczne związki znajdujące się w smogu przenikają przez skórę i prowadzą do generowania się substancji utleniająco-redukujących, które przyspieszają proces starzenia i powstawania przebarwień. Coraz częściej można też zauważyć również różnego rodzaju wypryski i odczyny alergiczne oraz zaostrzenie objawów w przypadku skór z AZS, łuszczycą czy egzemą.

Jak więc chronić naszą skórę przed niekorzystnym działaniem smogu?

 • Pierwszym krokiem jest dokładne oczyszczenie skóry. Najlepszym wyborem w tym celu jest demakijaż dwuetapowy, ale z zastosowaniem delikatnych preparatów o fizjologicznym pH, które nie naruszają osłabionej bariery hydrolipidowej.
 • Ważnym elementem jest wzmocnienie bariery ochronnej poprzez stosowanie produktów lipidowych, które uszczelniają naskórek, zapobiegają dalszym podrażnieniom oraz wnikaniu toksycznych związków w głąb skóry
 • Stosowanie antyoksydantów to jeden z istotniejszych elementów pielęgnacji. Stres oksydacyjny wywołany przez zanieczyszczenia jest głównym czynnikiem uszkadzającym strukturę skóry. Dlatego właśnie niezwykle ważne jest stosowanie kosmyków z przeciwutleniaczami. Do składników takich zaliczamy m.in.: resweratrol, koenzym Q10, kwas ferulowy, witaminę C i E oraz retinol
 • Ochrona UV – z powodu potęgowania przez słońce szkodliwego działania smogu, ważne jest aby chronić skórę przed promieniowaniem UV w postaci kremów z filtrem
 • Zabiegi kosmetyczne – dobrze dobrane terapie mogą zniwelować negatywne skutki oddziaływania smogu oraz poprawić jej kondycję. 

Z jakich zabiegów warto skorzystać, aby zniwelować działanie smogu na naszą skórę?

 • mezoterapia igłowa i bezigłowa,
 • mezoterapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego,
 • peelingi kwasowe,
 • zabiegi pielęgnacyjne z serii BABOR z zawartością antyoksydantów.

Zastosowanie powyższych zabiegów pozwala na dostarczenie skórze składników odżywczych, które sprawią, że stanie się ona nawilżona, zrewitalizowana i odżywiona. Wspomagają one także naturalne procesy ochronne skóry, co w przypadku narażenia na działanie smogu jest szczególnie ważne.

Potrzebujesz porady? Skontaktuj się z nami

Za pomocą formularza

  lub bezpośrednio

  NAZWA I ADRES

  SEPHIA MED
  ul. Armii Krajowej 60
  62-035 Kórnik-Bnin

  Wyznacz trasę
  NIP: 782 156 81 36
  Nr. konta: 63 1240 1747 1111 0010 5050 97 61
  NUMER TELEFONU +48 788 878 680 adres email recepcja@sephiamed.pl GODZINY OTWARCIA

  Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00

  Sobota: 9:00 – 15:00