Świąteczny BON podarunkowy - spraw sobie lub swoim bliskim prezent -> Sprawdź
klinika-Sephia-Med
NAZWA I ADRES

SEPHIA MED
ul. Armii Krajowej 60
62-035 Kórnik-Bnin

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00

Sobota: 9:00 – 15:00

NUMER TELEFONU +48 788 878 680 adres email recepcja@sephiamed.pl
Zamknij
Menu

Depilacja laserowa Poznań

Usuwanie włosów sephiamed
Zabieg depilacji laserowej wykonywany przez specjalistę. Fot. medicalnewstoday. Poznań, 2022.

Podejmując decyzję o zabiegu depilacji laserowej w Poznaniu powinieneś sprawdzić, na czym on polega, czy jest właściwy dla Ciebie i jak się do niego przygotować we właściwy sposób.

Spis treści:

1. Czym jest depilacja laserowa?
2. Po ilu zabiegach depilacji laserowej uzyskasz efekt?
3. Jak długo utrzyma się efekt?
4. Bezpieczeństwo depilacji
5. Korzyści zabiegu depilacji laserowej w Poznaniu
6. Rodzaje depilacji laserowej
7. Przeciwwskazania do depilacji

Czym jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to popularna metoda usuwania włosów, która wykorzystuje skoncentrowaną wiązkę światła do namierzania i niszczenia mieszków włosowych. Światło jest wchłaniane przez pigment w mieszku włosowym, co niszczy mieszek i zapobiega jego odrastaniu.

Laserowe usuwanie włosów jest najbardziej skuteczne w przypadku ciemnych włosów i jasnej skóry, ale może być stosowane do wszystkich rodzajów skóry i kolorów włosów. Jest to bezpieczna i skuteczna alternatywa dla innych metod usuwania włosów, takich jak golenie, woskowanie i kremy depilacyjne. Naszymi klientami są głównie mieszkańcy Poznania i okolic, którzy korzystają z tego zabiegu już od wielu lat.

Po ilu zabiegach depilacji laserowej uzyskasz efekt?

Laserowe usuwanie włosów jest procesem stopniowym i zazwyczaj wymaga wielu zabiegów, aby osiągnąć pożądane rezultaty. Liczba potrzebnych zabiegów zależy od osoby, ale większość potrzebuje 4-6 zabiegów w odstępie 4-6 tygodni.

Jak widzisz nie ma jednej uniwersalnej liczby zabiegów, która zapewni właściwy efekt u wszystkich. Dobrej klasy specjalista będzie potrafił jednak już na pierwszym spotkaniu ocenić potencjalny czas, po którym uzyskamy pożądany efekt.

Jak długo utrzyma się efekt usuwania włosów?

Po kilku zabiegach w odstępie kilku tygodni dochodzi do tak mocnego osłabienia struktury włosa, że efekt gładkiej skóry utrzymuje się nawet przez okres kilku lat! Następnie polecane są tylko zabiegi utrwalające efekt laserowego usuwania włosów. Po serii zabiegów nie ma zatem potrzeby przeprowadzać podobnej kuracji, a wystarczą jedynie zabiegi przypominające w zależności od indywidualnego wzrostu włosa.

Bezpieczeństwo depilacji laserowej

Depilacja laserowa jest bezpieczna dla skóry, ponieważ laser nie dotyka bezpośrednio skóry. Skuteczna depilacja laserowa to jeden z najlepszych sposobów usuwania niechcianych włosów.

Ważne jest, aby skonsultować się z certyfikowanym dermatologiem lub innym wykwalifikowanym pracownikiem medycznym, aby upewnić się, że depilacja laserowa jest odpowiednia dla Ciebie. O możliwych efektach niepożądanych przeczytasz nieco dalej.

Korzyści zabiegu depilacji laserowej w Poznaniu

Depilacja laserowa poznań sephiamed
Korzyści z zabiegu są widoczne, jeśli są przeprowadzone u specjalisty. Depilacja laserowa w Poznaniu. Fot. Unsplash / Poznań, 2022.

Depilacja laserowa to jedna z najskuteczniejszych metod na trwałe usuwanie zbędnego owłosienia. Zabieg polega na niszczeniu włosów za pomocą lasera, który emituje wiązkę światła o odpowiedniej długości i intensywności. W zależności od typu lasera stosowanego w zabiegu, można uzyskać różne efekty – od całkowitego usunięcia włosów po znaczne zmniejszenie ich ilości. W Sephia Med do zabiegów depilacji laserowej wykorzystywane są medyczne lasery diodowe, zapewniające skuteczność i bezpieczeństwo zabiegów.

Depilacja laserowa jest bardzo skuteczna, ponieważ działa tylko na włosy w fazie wzrostu. Włosy w fazie wzrostu są bardziej wrażliwe na działanie lasera, dlatego zabieg jest skuteczniejszy niż inne metody depilacji, takie jak woskowanie czy depilacja kremem.

Rodzaje depilacji laserowej

Depilacja laserowa to jeden z najskuteczniejszych sposobów na trwałe usunięcie włosów, który jest coraz bardziej popularny wśród kobiet i mężczyzn. Istnieje kilka rodzajów depilacji laserowej, które różnią się między sobą pod względem skuteczności, bezpieczeństwa i ceny. Najpopularniejsze rodzaje depilacji laserowej to:

 • IPL (Intense Pulsed Light) – jest to jeden z najbardziej popularnych rodzajów depilacji laserowej. IPL jest uważany za bardziej bezpieczny i skuteczny niż inne rodzaje depilacji laserowej, takie jak laser diodowy.
 • Laser diodowy – jest to jeden z najskuteczniejszych rodzajów depilacji laserowej. Laser XLase Plus na jakim pracujemy w Sephia Med, jest medycznym laserem diodowym.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Depilacja laserowa jak praktycznie każdy zabieg może być niewskazana u osób z pewnymi problemami medycznymi. Depilacja laserowa jest przeciwwskazana u osób, które mają problemy z cerą, np. w przypadku gdy występuje:

 • trądzik różowaty,
 • łuszczyca,
 • opryszczka.

Zabieg jest także przeciwwskazany u osób, które zmagają się z problemem z naczyniami krwionośnymi, np. choroby takie jak:

 • cukrzyca,
 • nadciśnienie,
 • miażdżyca.
 • Ciąża oraz okres laktacji,
 • świeża opalenizna (około 1 m-c przed zabiegiem),
 • stosowanie samoopalaczy oraz balsamów brązujących 2 tyg. przed zabiegiem,
 • przyjmowanie leków i ziół światłouczulających na 2-3 tygodnie przed zabiegiem,
 • antybiotykoterapia i okres 2 tygodni po ostatniej dawce,
 • terapia retinoidami do około 6 m-cy przed zabiegiem,
 • choroby bakteryjne, wirusowe i grzybicze,
 • nowotwory i okres 5 lat po zakończonym leczeniu,
 • rozrusznik serca,
 • zaawansowana miażdżyca,
 • nieuregulowane nadciśnienie,
 • epilepsja,
 • bielactwo,
 • łuszczyca.

Oczywiście nie zawsze dana dolegliwość musi uniemożliwiać przeprowadzenie zabiegu. Jest to zależne od danej osoby, stadium problemów i należy być konsultowane ze specjalistą. Dlatego tak ważne jest, by korzystając z zabiegu depilacji udać się do profesjonalnej placówki medycyny estetycznej.

Możliwe skutki uboczne po zabiegu depilacji laserowej

Chociaż depilacja laserowa jest ogólnie bezpieczna, istnieją pewne potencjalne skutki uboczne, o których należy pamiętać.

Najczęstszym efektem ubocznym depilacji laserowej jest tymczasowe zaczerwienienie i obrzęk skóry. Jest to zazwyczaj łagodne i powinno ustąpić w ciągu kilku godzin. Niektórzy ludzie mogą również doświadczyć pęcherzy lub strupów na leczonym obszarze. Te działania niepożądane są również zazwyczaj łagodne i powinny ustąpić w ciągu kilku dni.

W rzadkich przypadkach mogą wystąpić poważniejsze działania niepożądane. Obejmują one zmiany koloru skóry, jej struktury oraz powstawanie blizn. Jeśli wystąpi któryś z tych efektów ubocznych, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub dermatologiem.

Depilacja laserowa jest najlepszym sposobem usuwania zbędnego owłosienia. Jednak, jak w przypadku każdej procedury medycznej, istnieją pewne zagrożenia i skutki uboczne, których należy być świadomym. Jeśli masz jakiekolwiek obawy, pamiętaj, aby porozmawiać z lekarzem lub dermatologiem przed poddaniem się zabiegowi.


Spis treści:

1. Czym jest depilacja laserowa?
2. Po ilu zabiegach depilacji laserowej uzyskasz efekt?
3. Jak długo utrzyma się efekt?
4. Bezpieczeństwo depilacji
5. Korzyści zabiegu depilacji laserowej w Poznaniu
6. Rodzaje depilacji laserowej
7. Przeciwwskazania do depilacji

Potrzebujesz porady? Skontaktuj się z nami

Za pomocą formularza

  lub bezpośrednio

  NAZWA I ADRES

  SEPHIA MED
  ul. Armii Krajowej 60
  62-035 Kórnik-Bnin

  Wyznacz trasę
  NIP: 782 156 81 36
  Nr. konta: 63 1240 1747 1111 0010 5050 97 61
  NUMER TELEFONU +48 788 878 680 adres email recepcja@sephiamed.pl GODZINY OTWARCIA

  Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00

  Sobota: 9:00 – 15:00