Świąteczny BON podarunkowy - spraw sobie lub swoim bliskim prezent -> Sprawdź
klinika-Sephia-Med
NAZWA I ADRES

SEPHIA MED
ul. Armii Krajowej 60
62-035 Kórnik-Bnin

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00

Sobota: 9:00 – 15:00

NUMER TELEFONU +48 788 878 680 adres email recepcja@sephiamed.pl
Zamknij
Menu

Trycholog Śrem

Trychologia co to znaczy?

Trychologia jest dziedziną zajmującą się problemami ze skórą głowy oraz włosami. Do trychologa zgłaszamy się z zarówno z nadmiernym wypadaniem włosów jak i nieprawidłowościami ze strony samej owłosionej skóry. Mogą to być: świąd, uczucie podrażnienia, dyskomfortu, łupież, łojotok, łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry głowy czy inne stany zapalne w obrębie skóry owłosionej.

Należy zwrócić uwagę, że stan naszych włosów oraz skóry głowy jest często odzwierciedleniem kondycji naszego organizmu. Wszelkiego rodzaju nieprawidłowości w postaci niedoborów mikro i makroelementów, nagły lub przewlekły stres, infekcje, operacje z narkozą a także choroby przewlekłe stanowią barierę dla prawidłowego wzrostu włosa oraz właściwych funkcji skóry, również tej owłosionej. Ogromne znaczenie w szeroko pojętej “dbałości” o stan naszych włosów ma dobrze zbilansowana, zdrowa dieta a tym samym stan naszych jelit.

Trycholog w Śremie
Zabieg wykonywany przez wykwalifikowanego trychologa w Śremie. Fot. 2022.

Co daje wizyta u trychologa?

Podczas wizyty u trychologa dowiesz się w jakiej kondycji są Twoje włosy oraz skóra głowy. Postaramy się wspólnie znaleźć przyczynę problemu, co pozwoli na skuteczną terapię oraz rozwiązanie problemu.

Elementami terapii mogą być:

 • Zabiegi trychologiczne – w skład, których wchodzą: mezoterapia igłowa, mezoterapia mikroigłowa, infuzja tlenowa, fototerapia Bioptron, karboksyterapia, oczyszczanie wodorowe, d’arsonwalizacja oraz często metody łączone (dobrane odpowiednio do problemu oraz stanu zdrowia).
 • Suplementacja – celowana, polegająca na uzupełnieniu niedoborów, dostarczająca składników niezbędnych dla przywrócenia funkcji skóry oraz poprawy kondycji włosów.
 • Pielęgnacja domowa – oparta o profesjonalne trychologiczne preparaty, dobrane do kondycji skóry głowy oraz włosów, a także problemu z jakim się zmagasz.
 • Zbilansowana dieta – dostarczająca odpowiednich ilości makro i mikro składników, umożliwiających prawidłowe odżywienie mieszka włosowego.
 • Regulacja rytmu okołodobowego – regularne godziny i prawidłowy czas snu oraz poprawa jego jakości, regularne godziny posiłków, dbanie o regenerację i wypoczynek. 
 • Konieczna może okazać się wizyta u specjalistów innych dziedzin (endokrynologa, dermatologa, hematologa czy psychologa).

Jak wygląda wizyta u trychologa?

 1. Na wizytę należu umówić się telefonicznie.
 2. Pierwsza wizyta to szczegółowa diagnostyka oparta o badanie skóry głowy przy użyciu mikrokamery. Takie badanie pozwala ocenić stan skóry i mieszków włosowych, ich ilość, obecność pustych mieszków, poziom wydzielanego łoju, czy unaczynienie skóry głowy.
 3. Przed przystąpieniem do badania pacjent wypełnia kartę trychologiczną z podstawowymi informacjami dotyczącymi pielęgnacji skóry głowy oraz trybu życia i stanu zdrowia.
 4. Podczas wizyty, trycholog zada pytania umożliwiające poszerzenie diagnostyki. Znalezienie przyczyny problemu stanowi najważniejszy element, pozwalający na efektywną pomoc i rozwiązanie problemu. Konieczne może okazać się wykonanie dalszych badań, które zostaną zlecone podczas wizyty. Klienci w naszym gabinecie trychologicznym pochodzą głównie z wielkopolski, Poznania i Kórnika, Śrem trycholog działa na miejscu w naszej klinice w Kórniku.
Trychologia Śrem
Mezoterapia włosów Śrem.

Jak przygotować się do pierwszej wizyty u trychologa?

 • Dzień wcześniej oraz w dniu wizyty nie należy myć głowy.
 • Jeśli posiadasz, zabierz aktualne wyniki badań (ostatnie 6 m-cy).
 • Zrób listę kosmetyków, które stosujesz na skórę głowy oraz włosy.
 • Zrób listę ewentualnych suplementów oraz leków.

Dlaczego włosy wypadają?

Zacznijmy od tego że fizjologicznie w ciągu doby wypadać może 50-150 włosów, w zależności od ich zagęszczenia na Twojej głowie. Dlatego nie każda ilość włosów z tzw. “szczotki” świadczy o występowaniu problemu. 

Najczęściej występującymi przyczynami nadmiernej utraty włosów są niedokrwistości z niedoborów witamin z grupy B a także niedoborów żelaza (i ferrytyny). Ponadto ten sam mechanizm występowania problemu może mieć miejsce w przypadku nasilonego stresu. Warto pamiętać, że po wystąpieniu bodźca stresowego utrata włosów może nastąpić po trzech miesiącach, dlatego w przypadku nadmiernej utraty włosów czasami należy przeanalizować ostatnie kilka miesięcy Twojego życia. 

Innym częstym problemem związanym z łysieniem, jest utrata o charakterze androgenowym. Mechanizm związany jest z aktywnością hormonalną lub wrażliwością mieszków włosowych na receptory androgenowe. Może mieć charakter genetyczny. Dotyczy zarówno mężczyzn jak i kobiet. 

Duży problem stanowi łysienie plackowate, które jest chorobą z autoagresji. Polega na pojawianiu się wyłysiałych placków zarówno na głowie ale również w innych miejscach owłosionych.

Trycholog Śrem.
Jeden z efektów słabej kondycji włosów zauważysz już przy szczotkowaniu włosów. Fot. Pacjentka ze Śremu / 2021

Dlaczego przetłuszczają się mi się włosy?

Nadmierne przetłuszczanie skóry głowy a tym samym włosów związane jest z nadaktywnością gruczołów łojowych. Przyczyną takiego stanu może być: niewłaściwa pielęgnacja, okres dojrzewania czy zaburzenia hormonalne.

Lekarz od włosów i skóry głowy Śrem.

Dlaczego pojawia się świąd skóry głowy?

Świąd skóry głowy związany może być z występowaniem łupieżu (przerost bakteryjny, grzybiczy), przesuszeniem (np. niska podaż kwasów tłuszczowych  w diecie, zbyt agresywny szampon), występowaniem dermatoz (np. łzs, azs, grzybica skóry głowy).

W celu rozwiązania problemu ze świądem powinna zostać wykonana diagnostyka trychologiczna z wykorzystaniem mikrokamery. Najczęściej terapia polega na modyfikacji pielęgnacji codziennej, urozmaiceniu diety oraz zastosowaniu zabiegu trychologicznego. Zapraszamy do Sephia MED. Twój trycholog Śrem. W naszej klinice wykonujemy wiele innowacyjnych zabiegów wspierających włosy oraz ich dobrą kondycję.

Trycholog Śrem i okolice – Sephia MED!

Potrzebujesz porady? Skontaktuj się z nami

Za pomocą formularza

  lub bezpośrednio

  NAZWA I ADRES

  SEPHIA MED
  ul. Armii Krajowej 60
  62-035 Kórnik-Bnin

  Wyznacz trasę
  NIP: 782 156 81 36
  Nr. konta: 63 1240 1747 1111 0010 5050 97 61
  NUMER TELEFONU +48 788 878 680 adres email recepcja@sephiamed.pl GODZINY OTWARCIA

  Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00

  Sobota: 9:00 – 15:00