Świąteczny BON podarunkowy - spraw sobie lub swoim bliskim prezent -> Sprawdź
klinika-Sephia-Med
NAZWA I ADRES

SEPHIA MED
ul. Armii Krajowej 60
62-035 Kórnik-Bnin

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00

Sobota: 9:00 – 15:00

NUMER TELEFONU +48 788 878 680 adres email recepcja@sephiamed.pl
Zamknij
Menu
Wróć

Chomiki – jak pozbyć się problemu opadających policzków?

Chomiki jak pozbyć się problemu opadających policzków
chomiki jak pozbyć się problemu opadających policzków

Starzenie się skóry rozpoczyna się po 25 roku życia i niestety jest to proces nieunikniony. W organizmie zmniejsza się poziom kwasu hialuronowego, który odpowiada za wiązanie wody w skórze, a tym samym za nawilżenie i elastyczność.

Starzenie się twarzy to nie tylko zmarszczki i przebarwienia. Wraz z upływającym czasem następuje utrata gęstości i objętości tkanek, w obrębie twarzy. W głębokich warstwach skóry spada ilość komórek magazynujących lipidy. Tkanka tłuszczowa staje się coraz cieńsza, dlatego skóra traci podporę, staje się bardziej podatna na działanie grawitacji, która ściąga ją w dół. Tak więc, spadek ilości kolagenu, tkanki tłuszczowej i kwasu hialuronowego to główne przyczyny zmieniającego się owalu twarzy i proporcji oraz pojawiających sie chomików.

Jakie zabiegi mogę wykonać aby poprawić owal twarzy?

Pielęgnacja i kremy przeciwzmarszczkowe to zdecydowanie za mało aby skutecznie zniwelować tzw. “chomiki”. Istnieje kilka zabiegów, które skutecznie sobie  z tym radzą:

– Fala radiowa

Działanie fali radiowej polega na emisji monopolarnych i bipolarnych fal radiowych o szerokim zakresie częstotliwości. Podczas pracy głowicą dochodzi do rozgrzania głębokich warstw skóry właściwej, stymulując fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych. Aby uzyskać satysfakcjonujące efekty zabieg wykonujemy w serii 5 spotkań co 2-2,5 tygodnie. Falę radioiwą wykonujemy na twarz, szyję i dekolt, więc jest to kompleksowa terapia wymagających stref starzejącej się skóry. 

– Masaż Kobido

Masaż Kobido jest to bardzo intensywny masaż twarzy, szyi i dekoltu, z elementami masażu głowy. Rytuał składa się z kilku etapów. Powolne ruchy działają relaksująco i odprężająco. Szybkie, zdecydowane i głębokie mają pobudzić skórę, oraz produkcję składników niezbędnych do uzyskania efektu liftingu. Ważnym etapem zabiegu jest również drenaż limfatyczny, dzięki czemu usuwane są zastoje limfatyczne, obrzęki z okolicy twarzy. Po drenażu komórki są oczyszczone, zostają uwolnione ze skóry toksyny. Dochodzi do pobudzenia produkcji kolagenu i elastyny.  Seria zabiegów w widoczny sposób poprawia owal twarzy, skóra staje się bardziej napięta, a zmarszczki spłycone.

– Wysokoskoncentrowana fala ultradźwiękowa

Zabieg bardzo często nazywany jako niechirurgiczny lifting. Zazwyczaj Już po 1 zabiegu możemy zaobserwować wspaniałe efekty, na które trzeba jednak poczekać nawet do 3 miesięcy. W tym okresie cały czas trwa proces przebudowy skóry. Zabieg oddziałuje na głębokie warstwy skóry, podgrzewając je nawet do 60-70 stopni, nie powodując poparzenia. Dzięki zastosowaniu kartridży o różnych głębokościach jesteśmy w stanie oddziaływać na warstwę skóry właściwej jak i tkankę tłuszczową. w razie konieczności można powtórzyć zabieg po co najmniej 3 miesiącach.

– Stymulatory tkankowe

to zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, z wykorzystaniem preparatów do iniekcji głębszych  warstw skóry. 

Jest  to rodzaj mezoterapii, jednak  wykorzystywane preparaty są dużo silniejsze. Stymulatory tkankowe służą do odbudowy skóry. Co ważne pobudzają naturalne procesy do tworzenia nowego  kolagenu i elastyny. Prowadzi to do  zagęszczenia struktur skóry, poprawy owalu, oraz spłycenia zmarszczek. Wyróżniamy stymulatory tzw. wolumetryczne – preparat wstrzykujemy w specjalnie opracowane punkty biomimetyczne. Zazwyczaj jest to 5-9 punktów po jednej i drugiej stronie twarzy, w zależności od zastosowanego produktu. Zabiegi wykonujemy w serii 2-3 zabiegów w odstępie 3-4 tygodni. 

Tak więc, istnieje wiele zabiegów które doskonale radzą sobie  z upływającym czasem. Warto pamiętać, że nie u każdej osoby efekt będzie taki sam, ponieważ każda skóra jest inna i może wymagać innego traktowania. Aby dobrać odpowiednie terapie najlepiej umówić się na konsultacje ze specjalistą i wspólnie dobrać odpowiednia terapię. 

Zespół SEPHIA MED - Kosmetolog Ewa Paprzycka

Tekst opracowała:

Ewa Paprzycka

Kosmetolog

Potrzebujesz porady? Skontaktuj się z nami

Za pomocą formularza





  lub bezpośrednio

  NAZWA I ADRES

  SEPHIA MED
  ul. Armii Krajowej 60
  62-035 Kórnik-Bnin

  Wyznacz trasę
  NIP: 782 156 81 36
  Nr. konta: 63 1240 1747 1111 0010 5050 97 61
  NUMER TELEFONU +48 788 878 680 adres email recepcja@sephiamed.pl GODZINY OTWARCIA

  Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00

  Sobota: 9:00 – 15:00