Świąteczny BON podarunkowy - spraw sobie lub swoim bliskim prezent -> Sprawdź
klinika-Sephia-Med
NAZWA I ADRES

SEPHIA MED
ul. Armii Krajowej 60
62-035 Kórnik-Bnin

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00

Sobota: 9:00 – 15:00

NUMER TELEFONU +48 788 878 680 adres email recepcja@sephiamed.pl
Zamknij
Menu
Wróć

Jak dbać o włosy zimą?

Jak dbać o włosy zimą?

Zima to czas, kiedy nasze włosy są narażone na działanie niekorzystnych czynników środowiskowych, takich jak mróz, wiatr czy suche powietrze. Wszystko to może prowadzić do przesuszenia i łamliwości włosów, a także do ich wypadania. Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o swoje włosy w tym okresie i stosować odpowiednie środki pielęgnacyjne.

Oto kilka porad trychologa, które pomogą Ci zadbać o włosy zimą:

1. Nie myj włosów zbyt często

Zimą włosy są bardziej przesuszone niż w innych porach roku, dlatego nie powinno się ich myć codziennie. Zaleca się mycie włosów 2-3 razy w tygodniu, a nawet rzadziej, jeśli masz tłuste włosy. Pamiętaj także, aby używać odpowiednich szamponów i odżywek do włosów, które nie zawierają SLS-ów i silikonów.

2. Używaj ochronnych produktów do stylizacji

Podczas suszenia i stylizacji włosów stosuj produkty ochronne, takie jak lakiery i pianki. Lakiery i pianki chronią włosy przed działaniem mrozu i wiatru, a także przed łamaniem i rozdwajaniem się końcówek.

3. Nie narażaj włosów na działanie mrozu

Unikaj mycia włosów na zewnątrz, jeśli temperatura jest bardzo niska. W takich warunkach włosy są bardziej podatne na uszkodzenia i przesuszenie. Jeśli musisz myć włosy na zewnątrz, używaj ciepłej wody i osusz włosy delikatnie, a nie energicznie.

4. Zadbaj o swoją dietę

Pamiętaj, że zdrowa dieta to podstawa zdrowych włosów. Zimą warto sięgać po produkty bogate w witaminę C, witaminy z grupy B, a także witaminę E i kwas linolowy. Witaminy te pomagają wzmocnić włosy i zapobiegają ich wypadaniu.

5. Stosuj odpowiednie maski i olejki

Raz w tygodniu stosuj maski i olejki, które nawilżą i wzmocnią włosy. Możesz także stosować olejki do masażu skóry głowy, które pomogą Ci zrelaksować się i poprawić krążenie krwi.

6. Pij dużo wody

Picie odpowiedniej ilości wody wspomaga wzrost włosów od nasady aż po same końce. Pomaga również zapobiegać rozdwajaniu się końcówek i łamliwości włosów, a także sprzyja zdrowszej skórze głowy, co oznacza, że będziesz mieć mniejsze szanse na pojawienie się takich problemów jak suchość, swędzenie czy łupież.

Potrzebujesz porady? Skontaktuj się z nami

Za pomocą formularza

  lub bezpośrednio

  NAZWA I ADRES

  SEPHIA MED
  ul. Armii Krajowej 60
  62-035 Kórnik-Bnin

  Wyznacz trasę
  NIP: 782 156 81 36
  Nr. konta: 63 1240 1747 1111 0010 5050 97 61
  NUMER TELEFONU +48 788 878 680 adres email recepcja@sephiamed.pl GODZINY OTWARCIA

  Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00

  Sobota: 9:00 – 15:00