Świąteczny BON podarunkowy - spraw sobie lub swoim bliskim prezent -> Sprawdź
klinika-Sephia-Med
NAZWA I ADRES

SEPHIA MED
ul. Armii Krajowej 60
62-035 Kórnik-Bnin

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00

Sobota: 9:00 – 15:00

NUMER TELEFONU +48 788 878 680 adres email recepcja@sephiamed.pl
Zamknij
Menu
Wróć

Masaż Kobido – japoński lifting twarzy bez skalpela

Odmłodzona, wypoczęta, rozświetlona skóra… to główne efekty zabiegu masaż Kobido, który nazywany jest bardzo często niechirurgicznym liftingiem twarzy.

Czym jest masaż Kobido i skąd się wywodzi?

Kobido to jeden z najstarszych masaży na świecie. Wywodzi się z Japonii i królował na cesarskim dworze już w XV wieku!
Masaż Kobido – w odróżnieniu od masaży klasycznych – działa na tkankę dużo głębiej. Intensywność masażu, złożoność technik oraz działanie na powięź i mięśnie sprawiają, że efekty z każdym kolejnym zabiegiem są coraz bardziej widoczne, a często nawet już po jednym masażu można zauważyć pozytywne rezultaty.
Na naszej twarzy znajduje się od 43 do 57 pojedynczych mięśni. Każdy z nich odpowiada za inną czynność – mimikę, utrzymanie odpowiedniego napięcia skóry czy owalu twarzy. Co ciekawe, mięśnie twarzowe możemy kształtować i modelować w podobny sposób, jak te, które znajdują się w reszcie ciała. Wyobraźmy więc sobie, że masaż Kobido to tak naprawdę “trening” dla naszych mięśni twarzy. Wykonywany cyklicznie może je usprawnić, wzmocnić, zlikwidować napięcia i uelastycznić je, wpływając na napięcie skóry i owal twarzy.
Bardzo ważnym aspektem jest również relaksacja powięzi. Czy wiesz, że w powięzi mogą gromadzić się toksyny, a jej napięcie może powodować ból oraz przyspieszenie procesów starzenia? Masaż Kobido skutecznie likwiduje te problemy, sprawiając, że toksyny zostają usunięte, a napięcia znikają.
Masaż Kobido charakteryzuje się głęboką techniką manualną i odpowiednim rytmem ruchu rąk i palców. Ruchy powolne mają przede wszystkim zapewnić relaks oraz pracę na tkankach głębokich. Z kolei zadaniem ruchów szybkich jest stymulacja i dotlenienie skóry, tak aby osiągnąć oczekiwany efekt liftingu.

Masaż Kobido - lifting twarzy bez skalpela
Zabieg – Masaż Kobido w gabinecie w Kórniku. SEPHIA MED

Etapy masażu Kobido:

 1. Masaż tkanek głębokich – ma na celu rozluźnienie powięzi i mięśni
 2. Etap relaksu – w tej części skupiamy się przede wszystkim nad głębokim. odprężeniem. Odpowiedni rytm poszczególnych ruchów wprawia w silny relaks
 3. Drenaż limfatyczny – wspomaga wydalanie toksyn oraz zmniejsza obrzęki tkankowe. Oprócz tego wpływa na krążenie krwi, przez co skóra staje się rozświetlona.
 4. Lifting – odpowiednia rytmiczność poszczególnych ruchów masażysty sprawia, że zaostrza się kontur twarzy, poprawia się jej owal, tkanki zostają dotlenione i odżywione, a zmarszczki ulegają redukcji.
 5. Akupresura – to ucisk punktów energetycznych na twarzy. Każdy z tych punktów odpowiada danemu narządowi. Ucisk na te punkty sprawia, że odblokowuje się energia z poszczególnych narządów.

Jakie są zalety masażu Kobido?

Regularnie wykonywany masaż sprawia, że skóra staje się rozświetlona i promienna. Oprócz tego, poprawia się krążenie krwi oraz przepływ limfy, co skutkuje zniwelowaniem obrzęków, np. w okolicy oczu. Warto wspomnieć, że z tkanek zostają usunięte toksyny i martwe komórki, co przywraca równowagę skórze. Problemy, które udaje się pokonać to także utrata napięcia skóry, cienie pod oczami czy zmarszczki mimiczne. Dodatkowo, poprawia ogólny wygląd twarzy, aktywizuje procesy tworzenia kolagenu oraz eliminuje napięcia w okolicy szyi czy karku.

Czy masaż Kobido pomoże na bruksizm i bóle migrenowe?

Oczywiście! Masaż Kobido szczególnie doceniają osoby, których problemem jest towarzyszący im bruskzim oraz migreny. W pierwszym przypadku, dochodzi do rozluźnienia napięć w obszarze stawu skroniowo – żuchwowego, dzięki czemu już po jednym zabiegu można odczuć różnicę. Jeśli chodzi o migreny – ten problem to również wskazanie do zabiegu. Bardzo często rozluźnienie napięć przynosi ogromną ulgę w bólu.

Masaż Kobido - lifting twarzy bez skalpela
Masaż Kobido – lifting twarzy bez skalpela. SEPHIA MED w Kórniku

Jakie są wskazania do zabiegu masaż Kobido?

 • przewlekły stres i zmęczenie,
 • migreny,
 • bruksizm,
 • astma,
 • zmarszczki,
 • poprawa owalu twarzy,
 • pojawiające się oznaki starzenia,
 • praca siedząca,
 • napięcia mięśni,
 • szary, ziemisty koloryt skóry.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

 • stany zapalne skóry w obszarze zabiegowym,
 • infekcje, gorączka, złe samopoczucie,
 • ból węzłów chłonnych i ich powiększenie,
 • aktywna opryszczka,
 • przerwana ciągłość naskórka, rany otarcia,
 • stany zapalne zębów, ekstrakcja zęba 2 tygodnie, implant zęba 2 miesiące,
 • trądzik w fazie aktywnej,
 • nowotwory,
 • zabiegi medycyny estetycznej (kwas hialuronowy i inne wypełniacze ok. 2-3 miesiące przerwy, botoks 2 tygodnie, nici liftingujące 6 miesięcy).

Zapraszamy na zabieg MASAŻ KOBIDO – w gabinetach SEPHIA MED w Kórniku.

Potrzebujesz porady? Skontaktuj się z nami

Za pomocą formularza

  lub bezpośrednio

  NAZWA I ADRES

  SEPHIA MED
  ul. Armii Krajowej 60
  62-035 Kórnik-Bnin

  Wyznacz trasę
  NIP: 782 156 81 36
  Nr. konta: 63 1240 1747 1111 0010 5050 97 61
  NUMER TELEFONU +48 788 878 680 adres email recepcja@sephiamed.pl GODZINY OTWARCIA

  Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00

  Sobota: 9:00 – 15:00