Mezoterapia igłowa – kiedy warto wybrać mezoterapię igłową twarzy?
Gdy na naszej skórze pojawiają się pierwsze oznaki starzenia – zmarszczki, przebarwienia, cera jest przesuszona, ma ziemisty kolor – zastanawiamy się jak temu zaradzić? Sięgamy po nowe kosmetyki, które mają poradzić sobie z problemem. Biotechnolodzy opracowują nowoczesne formuły substancji aktywnych, których nośniki mają ułatwić przenikanie do głębszych warstw skóry. Jednak barierą dla składników aktywnych jest naskórek, przez który część z nich nie dotrze we właściwe miejsce, więc efekty terapii nie będą zadowalające.
Z pomocą przychodzi jeden z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w gabinetach kosmetologicznych – mezoterapia igłowa!
Na czym polega zabieg mezoterapia igłowa?
Zabieg polega na dostarczaniu składników aktywnych zawartych w koktajlach za pomocą iniekcji do głębszych warstw skóry. Preparaty zawierają między innymi: kwas hialuronowy, aminokwasy, peptydy, witaminy. Mezoterapię wykonujemy na takie obszary jak:
- twarz,
- szyja,
- dekolt,
- okolice oczu,
- dłonie,
- brzuch,
- ramiona,
- a nawet na skórę głowy (po uprzedniej diagnostyce u naszego trychologa).
Kiedy wykonujemy mezoterapię igłową ?
Zabieg wykonujemy w przypadku pierwszych oznak starzenia, zmarszczek, skóry wiotkiej, przesuszonej, przebarwień, skóry szarej i zmęczonej. Odpowiednio dobrane składniki przy wykonanej serii zabiegowej pozwolą zniwelować dane niedoskonałości skóry. Seria to 3-5 zabiegów wykonywanych co 2-3 tygodnie. Mezoterapię wykonujemy również na okolice oka – w przypadku wystąpienia cieni, worków, lub delikatnych zmarszczek. W przypadku przebarwień mezoterapia igłowa jest zazwyczaj uzupełnieniem terapii laserowej lub peelingów chemicznych, a ilość zabiegów ustalana jest indywidualnie.
Jak wygląda wykonanie mezoterapii igłowej?
Po wypełnieniu ankiety z przeciwwskazaniami i konsultacji kosmetolog, nakłada znieczulenie na około 20 minut, aby zmniejszyć dyskomfort podczas zabiegu. Przygotowany wcześniej preparat jest wprowadzany za pomocą iniekcji do głębszych warstw skóry. W zależności od obszaru trwa od 15-45 minut. Następnie nakładany jest krem regenerujący.
Jak wygląda skóra po mezoterapii igłowej? Czy na drugi dzień można iść do pracy ?
Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i tkliwa dlatego zaleca się stosowanie kremów regenerujących. Niekiedy mogą pojawić się małe siniaki, wtedy należy smarować je żelem z arniki, aby szybciej je zniwelować. Nie ma przeciwwskazań aby na następny dzień iść do pracy, o ile nie jest ona związana z wysiłkiem fizycznym.
Czy są przeciwwskazania do wykonania zabiegu mezoterapii igłowej ?
Mezoterapia jest bezpiecznym, ale inwazyjnym zabiegiem dlatego istnieje kilka przeciwwskazań do jego wykonania. Najważniejsze z nich, to:
- ciąża,
- karmienie piersią,
- stany nowotworowe (do 5 lat od wyleczenia),
- opryszczka,
- skóra opalona.
W przypadku antybiotykoterapii musi minąć 2 tygodnie od jej zakończenia. Udając się na zabieg trzeba być w pełni zdrowym.
Jakich efektów mogę się spodziewać po wykonanym zabiegu mezoterapii igłowej?
Uzyskane efekty w dużej mierze zależą od wybranego preparatu odpowiednio dopasowanego do danego problemu skóry. Najczęściej skóra po serii zabiegów jest gładka, sprężysta, nawilżona i wyraźnie odmłodzona, a zmarszczki spłycone.