Świąteczny BON podarunkowy - spraw sobie lub swoim bliskim prezent -> Sprawdź
klinika-Sephia-Med
NAZWA I ADRES

SEPHIA MED
ul. Armii Krajowej 60
62-035 Kórnik-Bnin

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00

Sobota: 9:00 – 15:00

NUMER TELEFONU +48 788 878 680 adres email recepcja@sephiamed.pl
Zamknij
Menu
Wróć

Zabiegi igłowe na młodszą skórę

Zabiegi igłowe w ofercie Kliniki SEPHIA MED

Odwracanie procesów starzenia oraz profilaktyka anti-age, to ważny temat w obecnych czasach. Chcemy być wiecznie piękni i młodzi. Gładka, jędrna skóra o równomiernym kolorycie to marzenie każdej kobiety, ale również coraz większej rzeszy mężczyzn.

Zabiegi z zakresu odmładzania cieszą się dużą popularnością w gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej. Zaczynając od peelingów chemicznych i technologii, kończąc na zabiegach igłowych z zakresu medycyny estetycznej. Pogoń za “młodością” wymusza na rynku kosmetycznym wdrażanie coraz to nowszych procedur zabiegowych oraz ciągłe pogłębianie badań nad surowcami i nowymi technologiami. 

Jakie zabiegi igłowe mają działanie anti-age?

Zabiegi igłowe to te najczęściej wykonywane w zakresie przeciwdziałania skutkom starzenia skóry. Należą do nich:

Czym charakteryzują się niniejsze zabiegi?

Najbardziej popularnym zabiegiem z ww. jest mezoterapia igłowa. Śródskórna iniekcja składników aktywnych, pozwala na wykorzystanie zabiegu dla wielu problemów i typów skór. Podanie substancji aktywnej bezpośrednio do skóry właściwej, pozwala na skuteczne jej nawilżenie, odżywienie i pobudzenie syntezy kolagenu. W mezoterapii wykorzystywane są różnorodne składniki aktywne. Najczęściej wykorzystywany w preparatach jest kwas hialuronowy. Jako naturalny składnik naszej skóry, odpowiedzialny jest za wiązanie wody w naskórku. Pozwala na dogłębne nawilżenie oraz jest niezbędny dla właściwej syntezy kolagenu. Do pozostałych składników należą: witaminy, koenzymy, sole mineralne oraz aminokwasy.

Alternatywą dla mezoterapii igłowej jest mikronakłuwanie. Zabieg polega na frakcjonowaniu skóry przy pomocy specjalnego pena, wyposażonego w mikroigły. Proces mikronakłuwania dzięki dużej ilości drobnych nakłuć, ma za zadanie aktywację czynników wzrostu komórkowego, czyli procesu związanego z przebudową skóry. Dzięki temu dochodzi do wzrostu syntezy kolagenu i elastyny. Podczas procedury wykorzystywane są preparaty ze składnikami aktywnymi dodatkowo odżywiającymi i nawilżającymi skórę. Zabieg mezoterapii mikroigłowej wygładza strukturę skóry, sprawdza się więc dla skór z widocznymi zmarszczkami, bliznami oraz utratą jędrności. 

Najnowocześniejszym rodzajem mezoterapii są stymulatory tkankowe. Jednymi z najczęściej wykorzystywanych biostymulatorów są polinukleotydy, czyli niewielkie fragmenty DNA i RNA, posiadające silne właściwości regenerujące na poziomie komórkowym. Do stymulatorów należą również: peptydy (aminokwasy) oraz kwas bursztynowy. Do dyspozycji mamy też preparaty zawierające biostymulatory objętościowe takie jak: kwas l-polimlekowy czy hydroksyapatyt wapnia, które dają efekt wolumetryczny.

Zabieg wolumetrii twarzy wykonywany jest jednak najczęściej przy pomocy usieciowanego kwasu hialuronowego. Sieciowanie kwasu polega na łączeniu małych jego cząsteczek w większe konglomeraty. Proces ten pozwala na zwiększenie jego trwałości. Taki kwas hialuronowy nie posiada już właściwości wiążących wodę ale wypełniające. Wolumetria polega na podawaniu preparatu kwasu hialuronowego w konkretne miejsca twarzy tak, by nadać jej młodszy wygląd i odpowiednie proporcje. Wskazaniami do zabiegu są zatem:

 • utrata owalu twarzy (tzw. chomiki),
 • utrata geometrii twarzy w wyniku procesów starzenia,
 • zaburzona symetria twarzy,
 • potrzeba zaakcentowania kości policzkowych, żuchwy lub brody.

Usieciowany kwas hialuronowy jest też odpowiedzią na głębokie zmarszczki, np wokół ust.

Jednym z częściej wykonywanych procedur z zakresu medycyny estetycznej jest zabieg toksyną botulinową, czyli potocznie mówiąc botoks. Owa substancja jest neurotoksyną pochodzenia naturalnego, wytwarzaną przez bakterie Gram-dodatnie Clostridium botulinum, w wyniku fermentacji beztlenowej. Zadaniem toksyny botulinowej jest zablokowanie przekaźnictwa nerwowego do mięśnia. Powoduje to tymczasowe porażenie skurczu mięśnia i jego  zrelaksowanie, co prowadzi do wygładzenia zmarszczek mimicznych twarzy. Z upływem czasu powstają jednak nowe połączenia nerwowe, dlatego sprawność mięśnia zostaje przywrócona. Zabieg jest więc rozwiązaniem w przypadku zmarszczek zależnych od naszej mimiki twarzy. Najczęściej  wykonywany jest w przypadku:

 • zmarszczek poziomych czoła,
 • “lwiej” zmarszczki (między brwiami),
 • “kurzych łapek” (zmarszczek otaczających oczy).

Czy zabiegi igłowe są bolesne?

Większość procedur z wykorzystaniem igieł, wykonywanych jest w znieczuleniu miejscowym, co mocno minimalizuje nieprzyjemne odczucia. 

Zabiegi iniekcyjne stanowią odpowiedź na postępujący proces, jakim jest starzenie skóry. Pozwalają na silne kondycjonowanie skóry za pomocą składników aktywnych czy też szybką redukcję zmarszczek za pomocą usieciowanego kwasu hialuronowego. Sam proces nakłucia, szczególnie w przypadku mikronakłuwania wywołuje w skórze szereg procesów służących jej przebudowie a w efekcie poprawie napięcia czy kolorytu. 

Natalia Rychert - Kosmetolog SEPHIA MED

Autor tekstu: Kosmetolog Natalia Rychert

Potrzebujesz porady? Skontaktuj się z nami

Za pomocą formularza

  lub bezpośrednio

  NAZWA I ADRES

  SEPHIA MED
  ul. Armii Krajowej 60
  62-035 Kórnik-Bnin

  Wyznacz trasę
  NIP: 782 156 81 36
  Nr. konta: 63 1240 1747 1111 0010 5050 97 61
  NUMER TELEFONU +48 788 878 680 adres email recepcja@sephiamed.pl GODZINY OTWARCIA

  Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00

  Sobota: 9:00 – 15:00