Świąteczny BON podarunkowy - spraw sobie lub swoim bliskim prezent -> Sprawdź
klinika-Sephia-Med
NAZWA I ADRES

SEPHIA MED
ul. Armii Krajowej 60
62-035 Kórnik-Bnin

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00

Sobota: 9:00 – 15:00

NUMER TELEFONU +48 788 878 680 adres email recepcja@sephiamed.pl
Zamknij
Menu
Cena: 200 zł Czas: 60 min

Konsultacja psychologiczna dla par

To spotkanie z psychologiem dla małżeństw i par mających problem z komunikacją we wzajemnych relacjach bądź borykających się z kryzysem w związku. Nie potrafią ze sobą rozmawiać, a próby rozmowy zazwyczaj kończą się kłótnią. Trudności i kryzysy zdarzają się w każdym związku, jednak nie każda para jest w stanie samodzielnie naprawić swoją relację. W takich przypadkach wskazana jest konsultacja z psychologiem, aby wspólnie ustalić plan działania, znaleźć satysfakcjonujące dla obu stron rozwiązanie. Jeżeli partnerzy chcą pracować nad poprawą relacji, wówczas rozpoczynamy terapię par.

Jak wygląda i na czym polega terapia par?

Na pierwszej wizycie psychoterapeuta będzie chciał ustalić z czym boryka się para, jakie są powody konfliktu. Ważne jest, aby stworzyć przyjazną atmosferę, która pozwoli partnerom przedstawić swój punkt widzenia. Każda ze stron ma bezpieczną przestrzeń w której może podzielić się bez oceniania swoimi uczuciami, przeżyciami jak również oczekiwaniami względem terapii i przyszłości związku. W trakcie pierwszej wizyty terapeuta nie tylko słucha swoich pacjentów, ale również obserwuje ich zachowanie względem siebie. Bardzo ważne jest ustalenie motywacji i chęci do pracy nad związkiem. Kiedy obie strony ustalą czy chcą dalej i nad czym pracować formułujemy cele terapii. Czasem zdarza się, że partnerzy wraz z terapeutą pracują nad tym, aby stworzyć dobre warunki do rozstania. Jeśli decydują być dalej razem, terapia ma za zadnie uświadomić obu stronom powody konfliktu, skłonić do przemyśleń i dyskusji. Wiele dylematów pojawiających się w związkach ma źródło w nieuświadomionych konfliktach wewnętrznych, które wywodzą się z dzieciństwa. Terapia par uczy akceptacji i słuchania drugiej osoby. Pomaga lepiej zrozumieć siebie nawzajem, wyjaśnić postępowanie, reakcje, emocje, znaleźć kompromisy.

Od czego zależy skuteczność terapii par?

Przed wszystkim od przyczyn kryzysu, aktualnego etapu i natężenia kryzysu, motywacji partnerów i zaangażowania. ​​​​​​​ Psychoterapia to przede wszystkim osobista praca uczestników sesji, ale także świeże spojrzenie na wiele spraw i problemów. Dlatego nie warto zbyt długo zwlekać z podjęciem decyzji o skorzystaniu z pomocy specjalistów.

Cena – 200zł

Czas trwania – 60min

 

Umów wizytę

Potrzebujesz porady? Skontaktuj się z nami

Za pomocą formularza

  lub bezpośrednio

  NAZWA I ADRES

  SEPHIA MED
  ul. Armii Krajowej 60
  62-035 Kórnik-Bnin

  Wyznacz trasę
  NIP: 782 156 81 36
  Nr. konta: 63 1240 1747 1111 0010 5050 97 61
  NUMER TELEFONU +48 788 878 680 adres email recepcja@sephiamed.pl GODZINY OTWARCIA

  Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00

  Sobota: 9:00 – 15:00