Świąteczny BON podarunkowy - spraw sobie lub swoim bliskim prezent -> Sprawdź
klinika-Sephia-Med
NAZWA I ADRES

SEPHIA MED
ul. Armii Krajowej 60
62-035 Kórnik-Bnin

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00

Sobota: 9:00 – 15:00

NUMER TELEFONU +48 788 878 680 adres email recepcja@sephiamed.pl
Zamknij
Menu
Cena: 350 - 1500 zł Czas: 30 - 90 min

Na czym polega i jak wygląda wykonanie zabiegu laserem Alma Harmony XL Pro Ipixel?

W dzisiejszych czasach wiele osób boryka się z problemem zmarszczek, blizn, rozstępów i innych niedoskonałości skóry. W odpowiedzi na te potrzeby, Klinika SEPHIA MED w Kórniku oferuje innowacyjny zabieg – Laser Alma Harmony XL Pro iPixel. Jest to laser frakcyjny ablacyjny, który pozwala na remodeling skóry, wyrównanie jej struktury, poprawę napięcia, wygładzenie niedoskonałości. W tym artykule omówimy szczegółowo proces zabiegu, jego zastosowanie, skuteczność oraz najczęściej zadawane pytania dotyczące terapii laserem iPixel.

Co to jest Laser Alma Harmony XL Pro Ipixel ?

Laser Alma Harmony XL Pro iPixel to nowoczesne urządzenie wykorzystujące technologię frakcyjną. Jest to laser ablacyjny, który wytwarza mikroskopijne kolumny uszkodzenia termicznego skóry. To pozwala na skuteczne odmłodzenie skóry, usuwanie blizn, rozstępów oraz poprawę jej ogólnej kondycji.

Jak działa Laser Alma Harmony XL Pro iPixel?

Laser iPixel działa na skórę poprzez odparowanie naskórka i górnej warstwy skóry właściwej. To prowadzi do stymulacji produkcji nowego kolagenu oraz pobudzenia procesów naprawczych w skórze. Dzięki temu wszelkie nierówności skóry zostają spłycone, a skóra staje się bardziej elastyczna i jędrna. Zabieg laserem iPixel powoduje również złuszczanie skóry, co przyczynia się do natychmiastowego odświeżenia skóry oraz poprawy jej kondycji. Poprzez mikroskopijne kolumny uszkodzenia termicznego skóry, laser Alma Harmony XL Pro iPixel jest skutecznym sposobem na terapię blizn, rozstępów oraz odmładzanie i ujędrnianie skóry twarzy oraz ciała. Efekty terapii z zastosowaniem lasera iPixel są zauważalne już po pierwszym zabiegu, a ich intensywność narasta przez kolejne miesiące.

Złuszczanie skóry

Zabieg z wykorzystaniem lasera iPixel powoduje złuszczanie skóry. To proces, który polega na usunięciu martwego naskórka i stymulacji procesu regeneracji skóry. Efektem tego jest natychmiastowe odświeżenie skóry oraz poprawa jej kondycji.

Produkcja nowego kolagenu

Laser iPixel stymuluje produkcję nowego kolagenu w skórze. Kolagen to białko, które odpowiada za elastyczność i jędrność skóry. Dzięki temu, że laser iPixel pobudza produkcję kolagenu, skóra staje się bardziej elastyczna i jędrna.

Pobudzenie procesów naprawczych

Zabieg laserem iPixel pobudza procesy naprawcze w skórze. To pozwala na regenerację skóry i przebudowę struktur kolagenowych i elastynowych. Dzięki temu zabieg jest skuteczny nie tylko w przypadku blizn i rozstępów, ale również w odmładzaniu skóry.

Zastosowanie lasera Alma Harmony XL Pro iPixel w terapii

Blizny i rozstępy

Laser Alma Harmony XL Pro iPixel jest skuteczny w leczeniu blizn i rozstępów. Dzięki mikroskopijnym uszkodzeniom skóry, laser iPixel pobudza produkcję nowego kolagenu i przyspiesza proces regeneracji skóry. W efekcie, blizny i rozstępy stają się mniej widoczne, a skóra nabiera lepszego wyglądu.

Odmłodzenie i ujędrnienie skóry

Zabieg laserem iPixel jest również skutecznym sposobem na odmłodzenie i ujędrnienie skóry. Dzięki stymulacji produkcji nowego kolagenu, skóra staje się bardziej elastyczna i jędrna. Efekty zabiegu są widoczne już po kilku dniach, a ich intensywność narasta przez kolejne 3 miesiące po zabiegu.

Przebieg zabiegu laserem frakcyjnym Alma Harmony XL Pro iPixel

Przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem laserem iPixel, pacjent powinien przestrzegać kilku prostych zasad. Przede wszystkim należy unikać opalania i stosować kremy z filtrem przeciwsłonecznym. Należy również unikać stosowania kosmetyków, które mogą drażnić skórę, takich jak peelingi czy kremy z kwasami. Ponadto należy unikać zażywania leków, które mają potencjał fotouczulający bądź fototoksyczny, a także ziół takich jak: rumianek, pokrzywa, dziurawiec, nagietek. Przed zabiegiem skóra powinna być dokładnie oczyszczona.

Sam zabieg

Zabieg laserem iPixel trwa zazwyczaj od 30 do 60 minut, w zależności od obszaru, który ma zostać poddany terapii. Zabieg jest przeprowadzany przy użyciu specjalnego urządzenia, które wykorzystuje laserowe światło do wytworzenia mikroskopijnych uszkodzeń skóry. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, ponieważ przed jego przeprowadzeniem stosuje się krem znieczulający.

Po zabiegu

Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i spuchnięta. Może pojawić się dyskomfort w postaci pieczenia, utrzymujący się do kilku godzin. Przez okres minimum tygodnia po zabiegu należy stosować produkty wspomagające regenerację skóry wskazane przez specjalistę. W ciągu kilku dni po zabiegu może wystąpić łuszczenie skóry, co jest naturalnym procesem regeneracji skóry. Po około tygodniu skóra powinna wrócić do stanu sprzed zabiegu.

Jakie efekty można osiągnąć dzięki zabiegowi?

Pierwsze efekty zabiegu laserem iPixel są widoczne już po tygodniu. Skóra staje się bardziej napięta i wygładzona. Po kilku tygodniach od zabiegu, skóra zaczyna wyglądać młodziej i zdrowiej. Efekty zabiegu są uzależnione od problemu, obszaru zabiegowego oraz stanu skóry. W przypadku blizn, głębszych zmarszczek oraz rozstępów zalecana jest seria kilku zabiegów.

Czy zabieg jest bezpieczny i bezbolesny?

Zabieg laserem iPixel jest całkowicie bezpieczny i praktycznie bezbolesny. Przed zabiegiem stosuje się krem znieczulający, który minimalizuje uczucie dyskomfortu. Po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie i obrzęk skóry, ale jest to naturalna reakcja organizmu na terapię laserem.

Czy zabieg wymaga rekonwalescencji?

Po zabiegu laserem iPixel zaleca się unikanie kontaktu z promieniowaniem UV, korzystania z sauny oraz basenu. Należy stosować kremy łagodzące i przeciwzapalne, aby przyspieszyć proces regeneracji skóry. Wstępny okres regeneracji trwa około tydzień. Wówczas widoczne może być podrażnienie, zaczerwienienie oraz złuszczanie naskórka.

Ile zabiegów jest potrzebnych, aby osiągnąć pożądane efekty?

Liczba zabiegów, które są potrzebne, aby osiągnąć pożądane efekty, zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta. W zależności od rodzaju skóry i stopnia uszkodzeń, może być potrzebny jeden lub kilka zabiegów. Zwykle zaleca się wykonanie od 3 do 5 zabiegów, z przerwą co 4 do 6 tygodni.

Czy zabieg jest odpowiedni dla każdego?

Zabieg laserem iPixel jest odpowiedni dla większości osób, które chcą poprawić wygląd swojej skóry. Jednakże, przed przystąpieniem do terapii, należy skonsultować się ze specjalistą, który dokładnie oceni stan skóry oraz określi, czy zabieg jest bezpieczny i odpowiedni dla pacjenta.

Podsumowanie

Laser Alma Harmony XL Pro iPixel to innowacyjny zabieg, który pozwala na odmłodzenie, ujędrnienie skóry oraz redukcję blizn i rozstępów. Dzięki mikroskopijnym uszkodzeniom skóry, laser iPixel stymuluje produkcję nowego kolagenu i pobudza procesy regeneracji skóry. Zabieg jest praktycznie bezbolesny i całkowicie bezpieczny. Efekty zabiegu są widoczne już po kilku dniach, a ich intensywność narasta przez kolejne miesiące.

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

1. Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg laserem iPixel jest praktycznie bezbolesny, ponieważ przed jego przeprowadzeniem stosuje się krem znieczulający.

2. Jak długo trwa zabieg?

Zabieg trwa zazwyczaj od 30 do 60 minut, w zależności od obszaru, który ma zostać poddany terapii.

3. Czy zabieg może być wykonywany na każdej części ciała?

Zabieg laserem frakcyjnym iPixel może być wykonywany na każdej części ciała, która wymaga odmłodzenia, ujędrnienia lub redukcji blizn i rozstępów.

4. Czy zabieg wymaga przygotowania lub rekonwalescencji?

Przed zabiegiem należy unikać ekspozycji słonecznej i stosować krem z filtrem, unikać stosowania kosmetyków z kwasami oraz peelingów. Należy unikać przyjmowania leków i ziół fotouwrażliwiających.

5. Czy efekty zabiegu są trwałe?

Efekty zabiegu w kierunku redukcji blizn czy rozstępów są trwałe. Zabiegi mające na celu ujędrnienie, zagęszczenie skóry warto powtórzyć po około roku aby utrzymać efekty. Trwałość efektów terapii zależy również od stanu zdrowia, stylu życia oraz pielęgnacji skóry i indywidualnych cech genetycznych.

6. Z jakich miast pochodzą nasi pacjenci?

Zazwyczaj z zabiegu Laser frakcyjnym Alma Harmony XL Pro iPixel korzystają pacjenci z miast takich jak: Poznań, Kórnik, Śrem, Środa wlkp., Puszczykowo, Zaniemyśl, Mosina, a także Rogalinek, Kamionki oraz Borówiec.

Cennik:

LASER ALMA HARMONY XL PRO IPIXEL – OKOLICA UST – 350zł

LASER ALMA HARMONY XL PRO IPIXEL – KURZE ŁAPKI – 350zł

LASER ALMA HARMONY XL PRO IPIXEL – BRUZDY NOSOWO-WARGOWE – 350zł

LASER ALMA HARMONY XL PRO IPIXEL – LWIA ZMARSZCZKA MIĘDZY BRWIAMI – 350zł

LASER ALMA HARMONY XL PRO IPIXEL – OKOLICE OCZU + LIFTING POWIEKI GÓRNEJ – 450zł

LASER ALMA HARMONY XL PRO IPIXEL – SZYJA – 500zł

LASER ALMA HARMONY XL PRO IPIXEL – DEKOLT – 550zł

LASER ALMA HARMONY XL PRO IPIXEL – CAŁA TWARZ – 1000zł

LASER ALMA HARMONY XL PRO IPIXEL – CAŁA TWARZ + SZYJA – 1300zł

LASER ALMA HARMONY XL PRO IPIXEL – CAŁA TWARZ + SZYJA + DEKOLT – 1500zł

 

Czas trwania: 30-90min

Umów wizytę

Wskazania:

 • zmarszczki
 • utrata jędrności skóry
 • blizny potrądzikowe i chirurgiczne
 • rozstępy
 • rogowacenie słoneczne
 • przebarwienia

Przeciwwskazania:

 • świeża opalenizna,
 • aktywne infekcje skóry poddawanej leczeniu,
 • ciąża i karmienie piersią,
 • zmiany barwnikowe, bielactwo, łuszczyca i inne choroby autoimmunologiczne,
 • guzy/nowotwory (rak skóry, czerniak złośliwy),
 • cukrzyca,
 • choroba zakaźna lub infekcyjna,
 • aktywna opryszczka lub infekcja w miejscu poddawanym zabiegowi,
 • przerwana ciągłość naskórka,
 • stosowanie maści z antybiotykiem oraz leczenie pochodnymi witaminy A,
 • przyjmowanie ziół i substancji fotouczulających (dziurawiec, nagietek, bratek,)
 • rozrusznik serca, pompa insulinowa, metalowe implanty,
 • nadciśnienie/niedociśnienie,
 • depilacja woskiem i pęsetą,
 • peelingi chemiczne i mechaniczne (nie stosować 2 tygodnie przed zabiegiem),
 • skłonność do występowania bliznowców, keloidów,
 • epilepsja.

Seria zabiegowa:

Aby osiągnąć najlepsze efekty, zalecana jest seria 3-6 zabiegów, co 4-6 tygodni.

Cena – zależy od wybranego wariantu zabiegu

Laser frakcyjny Alma Harmony XL Pro iPixel Poznań – zapraszamy!

Potrzebujesz porady? Skontaktuj się z nami

Za pomocą formularza

  lub bezpośrednio

  NAZWA I ADRES

  SEPHIA MED
  ul. Armii Krajowej 60
  62-035 Kórnik-Bnin

  Wyznacz trasę
  NIP: 782 156 81 36
  Nr. konta: 63 1240 1747 1111 0010 5050 97 61
  NUMER TELEFONU +48 788 878 680 adres email recepcja@sephiamed.pl GODZINY OTWARCIA

  Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00

  Sobota: 9:00 – 15:00