Świąteczny BON podarunkowy - spraw sobie lub swoim bliskim prezent -> Sprawdź
klinika-Sephia-Med
NAZWA I ADRES

SEPHIA MED
ul. Armii Krajowej 60
62-035 Kórnik-Bnin

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00

Sobota: 9:00 – 15:00

NUMER TELEFONU +48 788 878 680 adres email recepcja@sephiamed.pl
Zamknij
Menu
Cena: 300 - 700 zł Czas: 20 - 75 min

Na czym polega i jak wygląda wykonanie zabiegu laserem XLase Plus CPL?

W dzisiejszych czasach wiele osób poszukuje skutecznych sposobów na zachowanie młodego i zdrowego wyglądu skóry. Laserowe fotoodmładzanie jest jedną z metod, która umożliwia osiągnięcie tego celu. W Klinice SEPHIA MED w Kórniku oferowany jest zabieg Laser XLase Plus CPL – fotoodmładzanie, który jest w stanie skutecznie poprawić wygląd skóry.

Co to jest fotoodmładzanie?

Fotoodmładzanie to metoda służąca do regeneracji skóry. Jest to procedura, która jest o wiele bardziej delikatna w porównaniu z laserem frakcyjnym czy głębokimi peelingami chemicznymi. Działanie fotoodmładzania skóry polega na nagrzewaniu warstwy skóry właściwej, co stymuluje produkcję kolagenu i elastyny. Dzięki temu skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna, a jej struktura i koloryt ulegają poprawie.

Jak działa Laser XLase Plus CPL?

Laser XLase Plus CPL to innowacyjny system laserowy, który umożliwia przeprowadzenie skutecznego zabiegu fotoodmładzania skóry. Podczas zabiegu laser wychwytuje chromatofory skóry w postaci melaniny, hemoglobiny oraz wody redukując drobne przebarwienia, niwelując rumień oraz stymulując regenerację skóry. Laser CPL zapewnia bezpieczeństwo oraz skuteczność.

Na czym polegają efekty zabiegu?

Zabieg Laser XLase Plus CPL poprawia strukturę i koloryt skóry. Skóra staje się naprężona, gładka i delikatna, co czyni ją młodą i bardziej elastyczną. Zabieg ten szczególnie polecany jest osobom z pierwszymi widocznymi oznakami fotostarzenia skóry, z płytkimi zmarszczkami, rumieniem, rozszerzonymi naczynkami i przebarwieniami.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg Laser XLase Plus CPL jest przeprowadzany przez specjalistów z Kliniki SEPHIA MED w Kórniku. Przed zabiegiem skóra jest dokładnie oczyszczana i dezynfekowana. Następnie na skórę nakładany jest żel, który umożliwia przeprowadzenie zabiegu. Zabieg trwa zazwyczaj około 30-45 minut i jest bezbolesny. Po zabiegu na skórę nakładany jest krem z filtrem, który chroni skórę przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Podczas zabiegu pacjent może odczuwać lekkie mrowienie lub uczucie ciepła, ale jest to normalne i nie powinno powodować dyskomfortu. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i lekko obrzęknięta, ale te objawy zwykle ustępują w ciągu kilku godzin. Po zabiegu zaleca się unikanie intensywnego wysiłku fizycznego oraz sauny i basenu, aby zapobiec podrażnieniu skóry. Pacjent może wrócić do swoich codziennych czynności natychmiast po zabiegu, ale należy unikać opalania i silnego wiatru przez kilka dni po zabiegu.

Jakie są zalecenia po zabiegu?

Po zabiegu Laser XLase Plus CPL zaleca się unikanie opalania, mocnego wiatru i zimna. Należy także unikać stosowania kosmetyków, które mogą podrażnić skórę. W okresie bezpośrednio po zabiegu należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego oraz sauny i basenu.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Zabieg Laser XLase Plus CPL jest bezpieczny i nieinwazyjny. W Klinice SEPHIA MED w Kórniku zabieg przeprowadzany jest przez wykwalifikowanych specjalistów, którzy stosują najnowocześniejsze urządzenia i procedury.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg Laser XLase Plus CPL jest bezbolesny. W trakcie może pojawić się niewielki dyskomfort w postaci ciepła i delikatnych ukłuć.

Ile zabiegów trzeba przeprowadzić, aby osiągnąć pożądane efekty?

Liczba zabiegów, potrzebnych do osiągnięcia pożądanych efektów, zależy od indywidualnych potrzeb i stanu skóry. Zazwyczaj zaleca się serię od 3 do 6 zabiegów w odstępach co 2-4 tygodnie.

Czy po zabiegu trzeba stosować specjalną pielęgnację?

Po zabiegu zaleca się stosowanie specjalnej pielęgnacji, która wspomoże regenerację skóry. W Klinice SEPHIA MED w Kórniku specjaliści doradzą odpowiednie preparaty pielęgnacyjne.

Czy zabieg może być przeprowadzony u każdego?

Zabieg Laser XLase Plus CPL jest przeznaczony dla osób obserwujących pierwsze oznaki starzenia skóry oraz widoczny już efekt fotostarzenia. Przed zabiegiem przeprowadzany jest wywiad medyczny, aby wykluczyć przeciwwskazania do zabiegu.

Podsumowując

Laser XLase Plus CPL to skuteczna metoda fotoodmładzania skóry, która umożliwia poprawę jej struktury i kolorytu. Zabieg jest bezpieczny, nieinwazyjny i bezbolesny, a jego efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Przed przystąpieniem do zabiegu przeprowadzany jest wywiad medyczny, aby wykluczyć przeciwwskazania do zabiegu. Zabieg polecany jest szczególnie osobom z pierwszymi widocznymi oznakami fotostarzenia skóry, z płytkimi zmarszczkami, rumieniem, rozszerzonymi naczynkami i przebarwieniami. W Klinice SEPHIA MED w Kórniku zabieg przeprowadzany jest przez wykwalifikowanych specjalistów, którzy stosują najnowocześniejsze urządzenia i procedury. Po zabiegu zaleca się unikanie opalania, mocnego wiatru i zimna, a także stosowanie specjalnej pielęgnacji, która wspomoże regenerację skóry. Liczba zabiegów, potrzebnych do osiągnięcia pożądanych efektów, zależy od indywidualnych potrzeb i stanu skóry, a cena zabiegu uzależniona jest od wielkości obszaru, na którym jest przeprowadzany zabieg. Ogólny cennik znajduje się pod sekcją FAQ.

Najczęściej zadawane pytania – FAQ

 1. Czy zabieg Laser XLase Plus CPL jest bolesny?
  Nie, zabieg jest bezbolesny, lecz może powodować niewielki dyskomfort.
 2. Jakie są efekty zabiegu fotoodmładzania laserowego?
  Zabieg fotoodmładzania laserowego poprawia koloryt skóry, niwelując rumień, drobne naczynia oraz przebarwienia. Efektem jest odmłodzona, wygładzona skóra.
 3. Ile zabiegów trzeba przeprowadzić, aby osiągnąć pożądane efekty?
  Liczba zabiegów, potrzebnych do osiągnięcia pożądanych efektów, zależy od indywidualnych potrzeb i stanu skóry. Zazwyczaj zaleca się serię od 3 do 6 zabiegów w odstępach co 2-4 tygodnie.
 4. Czy po zabiegu trzeba stosować specjalną pielęgnację?
  Po zabiegu zaleca się stosowanie specjalnej pielęgnacji, która wspomoże regenerację skóry. W Klinice SEPHIA MED w Kórniku specjaliści doradzą odpowiednie preparaty pielęgnacyjne.
 5. Czy zabieg Laser XLase Plus CPL jest bezpieczny?
  Tak, zabieg Laser XLase Plus CPL jest bezpieczny i nieinwazyjny. W Klinice SEPHIA MED w Kórniku zabieg przeprowadzany jest przez wykwalifikowanych specjalistów, którzy stosują najnowocześniejsze urządzenia i procedury.

Cennik:

 • LASER XLASE PLUS CPL – SZYJA – 300zł
 • LASER XLASE PLUS CPL – DEKOLT – 400zł
 • LASER XLASE PLUS CPL – CAŁA TWARZ – 550zł
 • LASER XLASE PLUS CPL – CAŁA TWARZ + SZYJA – 600zł
 • LASER XLASE PLUS CPL – CAŁA TWARZ + SZYJA + DEKOLT – 700zł

Czas trwania: 20-75min

Umów wizytę

Zabieg trwa ok. 20 min. do 75 min. Czas uzależniony jest od obszaru zabiegowego. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu.

Wskazania:

 • piegi,
 • przebarwienia posłoneczne,
 • rumień,
 • płytkie zmarszczki,
 • rozszerzone pory,
 • trądzik różowaty,
 • utrata sprężystości i jędrności skóry.

Przeciwwskazania:

 • ciąża i karmienie piersią,
 • zmiany barwnikowe, bielactwo, łuszczyca i inne choroby autoimmunologiczne,
 • guzy/nowotwory (rak skóry, czerniak złośliwy),
 • cukrzyca,
 • choroba zakaźna lub infekcyjna,
 • aktywna opryszczka lub infekcja w miejscu poddawanym zabiegowi,
 • przerwana ciągłość naskórka,
 • stosowanie maści z antybiotykiem oraz leczenie pochodnymi witaminy A,
 • przyjmowanie ziół i substancji fotouczulających (dziurawiec, nagietek, bratek,)
 • rozrusznik serca, pompa insulinowa, metalowe implanty,
 • nadciśnienie/niedociśnienie,
 • depilacja woskiem i pęsetą (nie stosować 1 miesiąc przed zabiegiem epilacji laserowej),
 • peelingi chemiczne i mechaniczne (nie stosować 2 tygodnie przed zabiegiem),
 • skłonność do występowania bliznowców, keloidów,
 • epilepsja.

Seria zabiegowa:

W zależności od potrzeb należy wykonać serię od 3 do 6 zabiegów, co 3-4 tygodnie.

Potrzebujesz porady? Skontaktuj się z nami

Za pomocą formularza

  lub bezpośrednio

  NAZWA I ADRES

  SEPHIA MED
  ul. Armii Krajowej 60
  62-035 Kórnik-Bnin

  Wyznacz trasę
  NIP: 782 156 81 36
  Nr. konta: 63 1240 1747 1111 0010 5050 97 61
  NUMER TELEFONU +48 788 878 680 adres email recepcja@sephiamed.pl GODZINY OTWARCIA

  Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00

  Sobota: 9:00 – 15:00