Świąteczny BON podarunkowy - spraw sobie lub swoim bliskim prezent -> Sprawdź
klinika-Sephia-Med
NAZWA I ADRES

SEPHIA MED
ul. Armii Krajowej 60
62-035 Kórnik-Bnin

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00

Sobota: 9:00 – 15:00

NUMER TELEFONU +48 788 878 680 adres email recepcja@sephiamed.pl
Zamknij
Menu
Cena: 160 zł Czas: 60 min

Refleksologia stóp / głowy

Czy wiesz, że na stopach znajduje się około 7200 zakończeń nerwowych, które mają bezpośrednie połączenie z mózgiem, wszystkimi organami, częściami i układami ciała? Stopy są nie tylko naszym fizycznym fundamentem, dzięki któremu poruszamy się i zachowujemy odpowiednią postawę, stanowią też fundament naszego zdrowia i mogą nas do niego zaprowadzić.

Jak? Z odpowiedzią przychodzi refleksologia!

Refleksologia to terapia, która stymuluje zakończenia nerwowe znajdujące się na stopach (a także rękach, twarzy i głowie) wpływając holistycznie na cały organizm. Dzięki odpowiedniej technice “chodzenia” palcami po refleksach impulsy płyną od receptorów prosto do mózgu, a następnie do narządów i części ciała. Zabiegi refleksologii uruchamiają w ciele szereg procesów biochemicznych, regulują pracę wszystkich narządów i układów. Szczególnie pozytywnie oddziałują na układ nerwowy, tonizując go i wyciszając. Rozluźniają napięcia i blokady, przywracają właściwy przepływ energii. Wyciszają i koją, wpływają także na emocje i samopoczucie. Refleksolog podczas zabiegu przepracowuje dokładnie całe stopy, miejsce po miejscu, co daje uczucie niezwykłej lekkości i odprężenia.

Dla kogo jest refleksologia?

● dla każdego, kto chciałby zadbać o siebie holistycznie: od stóp do głów (impulsy przepływają dosłownie przez całe ciało: od stóp do mózgu)

● dla osób zmęczonych, zestresowanych, przepracowanych, które potrzebują ukojenia, dawki energii, witalności i głębszego snu (refleksologia daje energetycznego kopa, ale wspomaga też głęboki, jakościowy sen)

● z problemami zdrowotnymi, takimi jak bóle kręgosłupa, problemy trawienne, zaparcia, słaby metabolizm, bolesne miesiączki, bóle głowy i wiele innych (refleksologia jest doskonałym wsparciem zdrowia, pracując na odpowiednich receptorach, problem może zostać usunięty nawet po jednym zabiegu, w zależności od kondycji organizmu)

● przy słabej odporności i po chorobach (np. wsparcie układu oddechowego i krążenia)

● po ciąży (wzmocnienie i regeneracja organizmu)

● dla osób lubiących rozwiązania 2w1: refleksologia twarzy wpływa nie tylko na zdrowie, ale także na urodę (usuwa obrzęki, poprawia krążenie, rozluźnia napięte mięśnie), a ponadto rewelacyjnie działa na emocje i odstresowuje (z uwagi na bliskość kory mózgowej).

Refleksologia to także doskonała profilaktyka, pozwalająca zachować zdrowie i “zapobiegać” chorobom”. Zanim pojawi się choroba, w ciele dochodzi do zaburzenia w przepływie energii, które można znaleźć na stopach. Wówczas miejsca na stopach mogą swędzieć, piec i pomimo braku objawów na poziomie fizycznym, podczas zabiegu mogą być bardzo bolesne – co oznacza, że organizm potrzebuje wsparcia. Refleksolog potrafi odnajdywać takie miejsca, nie tylko dzięki odczuciom klienta, ale przede wszystkim po tym, co odczuwa “pod palcami”. Dla refleksologa zmiany koloru naskórka, zgrubienia, odciski są sygnałami z ciała i wskazują kierunek pracy.

Podczas zabiegu na stopach można odczuwać kłucie, mrowienie, promieniowanie, swędzenie. Jest to kwestia bardzo indywidualna. Jeżeli nie czujemy nic poza uciskiem, to nie znaczy, że nic się nie dzieje. Wręcz przeciwnie, w naszym ciele zachodzą zmiany niezależnie od tego, czy je czujemy. Dla wielu osób zabieg jest bardzo przyjemny, relaksujący i odprężający.

Refleksologia głowy i twarzy

Refleksologia twarzy polega na łagodniejszych i delikatniejszych technikach. Dotyk twarzy ma terapeutyczną moc (zdarza się, że podczas lub po zabiegu wychodzą z nas uśpione, ukryte lub zablokowane emocje). Polecana szczególnie przy problemach emocjonalnych, stresie, dla które osób chcą się głęboko odprężyć i zresetować, a jednocześnie zadbać o cały organizm.

Uwaga: łatwo zasnąć podczas zabiegu

Cena: 160zł

Czas trwania: 60min

Umów wizytę

Potrzebujesz porady? Skontaktuj się z nami

Za pomocą formularza

  lub bezpośrednio

  NAZWA I ADRES

  SEPHIA MED
  ul. Armii Krajowej 60
  62-035 Kórnik-Bnin

  Wyznacz trasę
  NIP: 782 156 81 36
  Nr. konta: 63 1240 1747 1111 0010 5050 97 61
  NUMER TELEFONU +48 788 878 680 adres email recepcja@sephiamed.pl GODZINY OTWARCIA

  Poniedziałek – Piątek: 9:00 – 20:00

  Sobota: 9:00 – 15:00